לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 90

אלדד קובלנץ

מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי כאן 11
נתי טוקר
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

זו היתה צריכה להיות שנה שלווה למנכ"ל תאגיד השידור הציבורי "כאן". אחרי כחמש שנות הקמה קשות, הוא היה אמור להתחיל לחגוג בהשקות של סדרות מצליחות שהופקו ל"כאן", כמו "שעת נעילה", ליהנות מהעלייה בשיעור ההאזנה לרשתות הרדיו של התאגיד, ובעיקר להתבשם מהנוכחות הרחבה של השידור הציבורי בדיגיטל. אבל זה לא קרה.

קובלנץ הוא האיש שאחראי יותר מכולם על הקמת תאגיד השידור "כאן", למרות הניסיונות הפוליטיים הרבים לסכל את הקמתו. הקמת התאגיד היא אחת הרפורמות המרשימות שבוצעו בישראל בשנים האחרונות, במיוחד כי הפעילות שלה, כפי שהיא כיום, מממשת כמעט במדויק את שאיפותיהם של אנשי המקצוע והוועדה הציבורית שדנה בנושא. מאות מיליוני השקלים שנזרקו מדי שנה על רשות השידור, נהפכו ליצרניים הרבה יותר. ואולם, קובלנץ הוא גם האחראי על התדמית הנוכחית של התאגיד כיום – ויש בה לא מעט פגמים. בגזרת התוכן, התאגיד אמנם קוצר שבחים על ההפקות האיכותיות בתחום הדרמה והדוקו, אך מערכת החדשות שלו אינה מצליחה להציג חלופה ציבורית איכותית יותר לשידורים המסחריים, ולתפוס מקום כשווה בין שווים לצד המהדורות של הערוצים 12 ו־13.

כשלים משמעותיים עוד יותר קשורים לנגעים המוכרים היטב במגזר הציבורי: תרבות ארגונית בעייתית, מאבקים בלתי פוסקים בין מוקדי כוח בתאגיד – בעיקר בין המנכ"ל קובלנץ לבין יו"ר המועצה, גיל עומר – ולאלה התווספו לאחרונה ממצאים על מקרי התעמרות והטרדות מיניות וטיפול לקוי מצד ההנהלה, שנחשפו בתחקירי "הארץ".

קובלנץ הפרויקטור הוא זה שהוביל את התאגיד למקום שבו הוא נמצא כיום; אבל קובלנץ המנהל יהיה חייב מעתה ואילך למקד את תשומת הלב בשינויי עומק בתרבות הארגונית של התאגיד, ובשדרוג חד של היכולות העיתונאיות בארגון, כדי להצדיק אותו כשידור ציבורי. אחרת, האירועים שהביאו על רשות השידור את קצה עלולים לחזור על עצמם.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם