לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 86

יוחנן לוקר

יו"ר שירותי בריאות כללית
רוני לינדר
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

יוחנן לוקר הוא שם שהציבור הרחב כמעט ולא מכיר, אך יש לו שליטה עצומה בארגון הבריאות הגדול בישראל, שאחראי לבריאותם של חצי מאזרחיה: שירותי בריאות כללית. לוקר נכנס לתפקידו לפני כשנה וחצי ונהפך לאדם הדומיננטי בקופה. יחסיו עם המנכ"ל היוצא, פרופ' אהוד דודסון שכיהן בתפקידי ניהול שונים בקופה במשך שנים רבות, עלו תוך זמן לא רב על שרטון, והאחרון סיים לאחרונה את תפקידו במפתיע.

עוד לפני עזיבתו של דודסון היה לוקר מנהל פעיל, שמעורב אפילו בהחלטות יומיומיות שמתקבלות בדרגי השטח כמו סמנכ"לים ואפילו מנהלי מחלקות. "הוא מנהל את הקופה בעצמו, וברזולוציה שקשה לתאר", אומר בכיר בקופה. קשה מאוד לפספס את עברו הצבאי של לוקר, לשעבר בכיר בחיל האוויר והמזכיר הצבאי של ראש הממשלה. אנשים שעובדים עמו מספרים על התנהלות צבאית של סדר, הייררכיה וניהול קשוח וצמוד. על מכתב ששיגר לאחרונה לעובדים, למשל, חתם בתואר "האלוף במיל' יוחנן לוקר". לצד זאת, לוקר נחשב גם לאיש ביצוע, בולדוזר רציני, עם יכולות גבוהות של ארגון, תפעול וניהול מערכות גדולות. כעת הוא עסוק בחדשנות, התייעלות ושיפור השירות בקופה.

שירותי בריאות כללית צולחת את משבר הקורונה בצורה טובה למדי, עם מבצע חיסונים מוצלח באוכלוסיות מורכבות כמו קשישים, חולים כרונים וערבים, אך הקופה מצויה בצומת דרכים: אחרי שנים קשות, שבהן שני מנכ"לים עזבו בטרם עת, וכשמספר המבוטחים יורד, היא זקוקה לניעור ניהולי ולקפיצת מדרגה בשירות למבוטחים, וזה לא קל לארגון כה גדול ומורכב. לוקר יצטרך להיות האיש שמוביל את הקופה ליעד, לבחור מנכ"ל או מנכ"לית מתאימים ולאפשר להם לעבוד בלי לחשוש מצלו הגדול.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם