לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 82

עינת גז

מנכ"לית פאפיה גלובל
קורין דגני
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

עינת גז היא דמות יוצאת דופן בהייטק הישראלי. לפני כמה חודשים נהפכה לאישה הראשונה שעומדת בראש סטארטאפ שנוסד ומנוהל בישראל, ושוויו חצה את רף מיליארד הדולר. החברה, פאפאיה גלובל, מציעה תוכנה לניהול שכר לחברות גלובליות, ונמצאת בשנים האחרונות בנסיקה שאף הואצה בעקבות המגפה. לצד ההצלחה העסקית, גז היא גם דמות משפיעה בתעשייה – כזאת שמסתכלת עליה מפרספקטיבה רחבה ועם אג'נדה חברתית. ניתן יהיה "לייצר כאן מהפכה", היא כתבה לאחרונה, אם מנכ"לים של חברות הייטק יעסקו בנושאים כמו גיוון בתעסוקה, הכשרות בפריפריה ושוויון מגדרי. גם ההחלטה שלה לחשוף את ילדותה המורכבת נבעה בין השאר מתחושה שיש לכך חשיבות.

גז הקימה את החברה ב־2016, ובמקביל לצמיחתה ילדה שלושה ילדים. היא לא מהססת לשתף באופן פומבי בקשיים שבהן נתקלה כיזמת שיצאה לסבב גיוס כספים תוך כדי הריון ("הרגשתי שיש פיל בחדר"), או איך היא מרגישה כלפי חופשת לידה ("יש משהו מלאכותי ומוזר בזה שעד לפני רגע רצת בשיא המהירות, ופתאום ילדת ויש שקט"). "בהייטק מתעסקים בנקודות הפתיחה של היזמים, ואנשים עסוקים בשאלה למה הם לא יכולים להצליח. אני חושבת שבסוף יש משהו חשוב בשיתוף, כשהסיפור שלך לא סטנדרטי", היא אמרה השנה בראיון ל־TheMarker.

בסוף יולי הציבה גז את עצמה בלב הפריים־טיים, כשהחברה יצאה בקמפיין גיוס עובדים שכלל מודעות פרסומת ששודרו ב"קשת". בכך היתה פאפאיה לחברת ההייטק הראשונה לצאת בקמפיין טלוויזיוני, על רקע הגל הנוכחי של מאבק על עובדים טכנולוגיים מנוסים בתעשייה, ורגע לפני קמפיינים של חברות נוספות.

הקמפיין הביא למסך משהו חדש: מיתוג של חברת הייטק גדולה ולא כל כך מוכרת כחברה משפחתית, ישראלית. רוב הצופים שנחשפו לגז מבליחה על המסך, לא ראו בה מן הסתם דמות מוכרת. אבל לא מן הנמנע שבשנים הקרובות היא תהפוך לכזאת.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם