לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 79

דוד מזרחי

מנכ"ל בזק
רפאלה גויכמן
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

זו היתה השנה שבה חזרה בזק לקדמת הבמה, כחברת תשתיות התקשורת הגדולה בישראל. במארס היא הכריזה על כניסתה לשוק הסיבים האופטיים, תשתית שאותה החלה לפרוש כבר ב־2014, אולם עד השנה לא הפעילה ולו סיב אחד. רבים ביקרו את בזק על העיכוב הממושך בהפעלת הסיבים, ואמרו שהיא עושה טעות גדולה.

ב־2018 הגיע דודו מזרחי, שמונה למנכ"ל החברה במקום סטלה הנדלר, שנדרשה לעזוב את החברה בעקבות מעורבותה בתיק 4000. מזרחי חזר לבזק כדי לשקם אותה, וכיום הוא זה שמתווה את האסטרטגיה והדרך של ענקית התקשורת. אחרי שהבין כי ביטול ההפרדה המבנית בבזק לא נמצא על הפרק, החליט להכניס את החברה למרוץ לחיבור צרכנים לתשתית האינטרנט העתידית.

מזרחי החל את דרכו בבזק לפני 20 שנה, וסלל את דרכו עד לצמרת החברה. הוא קודם על ידי מי שכיום הוא אחד המתחרים הגדולים שלו – מנכ"ל סלקום, אבי גבאי. ב־2012 כששימש סמנכ"ל הכספים של החברה, ותחת הבעלים שאול אלוביץ', היה זה מזרחי שניסה למנוע את עסקת בזק־yes – ניסיון שהסתיים בעזיבתו. אחרי כשלוש שנים בחוץ – מזרחי סגר מעגל וחזר לחברה לכיסא המנכ"ל.

צריך לזכור שכיום בזק עדיין מוגדרת מונופול – היא מחזיקה בכמעט 70% מתחום התשתיות הקוויות – וכשבזק בוחרת להיכנס לתחום מסוים היא יכולה לחסל את התחרות מולה ברגע אחד. תחת ידיו של מזרחי החברה צועדת בנתיב שמציב את העסקים בראש, כלומר, בזק דואגת כעת לבזק – מקבלת החלטות עסקיות, משקיעה בתשתיות, ולא רק שואפת לרצות את בעלי המניות.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם