לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 77

אבי פרידמן, אופיר קרני, אריק סיני

מנכ"ל אגד; מנכ"ל דן; מנכ"ל קווים
אסנת ניר
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

משרד התחבורה ממשיך לדשדש בקידום אחד המהלכים החשובים הנוגעים לתחבורה הציבורית בישראל: מעבר להנעה חשמלית בערים, במקום אוטובוסים רועשים ומזהמים. חברות האוטובוסים, הפועלות בחוזי הפעלה מול משרד התחבורה, יכולות ליטול יוזמה משל עצמן למען שיפור התחבורה הציבורית למשתמשים ויצירת סביבה נקייה וירוקה יותר לכלל הציבור, אולם מחסור בעמדות טעינה בערים מקשה עליהן לעשות זאת. לפי הערכות משרד התחבורה, נדרשות יותר מ־2,400 עמדות טעינה כדי לעמוד ביעדים שנקבעו ל־2026, וכוללים העברה של 60% מצי האוטובוסים להנעה חשמלית, ומעבר לרכישה בלעדית של אוטובוסים מאופסי פליטות. בפועל יש כיום על הכבישים בישראל רק 75 אוטובוסים כאלה.

לאחרונה שינה משרד התחבורה את האסטרטגיה שלו לפתרון המכשול. במקום התמקדות בעבודת שטח מול ראשי ערים למציאת שטחים לפרישה מיידית של עמדות והקמת מבנים מתאימים, המשרד מקדם כעת מהלך תכנוני ביורוקרטי שיימשך לפחות שנתיים: תוכנית ארצית בות"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של תשתיות לאומיות) לחישמול מתקני תחבורה ציבורית. אלא שהמשמעות היא שקליטת אלפי האוטובוסים החשמליים שאמורים להחליף את הכלים המזהמים עלולה להידחות.

כאן מקומם של מנכ"לי חברות האוטובוסים להפעיל לחצים על המשרד וראשי הערים, להסרת החסם. אגד מתגאה כי היא מפעילה כיום בהולנד 360 אוטובוסים, מרביתם חשמליים או מונעים בגז טבעי, ו־280 אוטובוסים נוספים שחלקם היברידיים. הצעדים שנקטה בישראל בכיוון זה מצומצמים בהרבה, אם כי חופש הפעולה שלה בהולנד רחב יותר מבישראל ובפולין, שגם בה יש לאגד פעילות, בשל האופי השונה של בניית מכרז ההפעלה בכל מדינה.

חברת דן ביצעה ניסוי בתל אביב לאוטובוסים חשמליים באמצעות כבלים עיליים, אך אלה עדיין מהווים מיעוט מתוך צי האוטובוסים הכולל. ואילו קווים זכתה לפני כשנה בתמיכה מהמשרד להגנת הסביבה עבור שישה אוטובוסים חשמליים שיפעלו באזור מודיעין־מכבים־רעות. אגד זכתה בתמיכה ל־25 אוטובוסים שיפעלו במפרץ חיפה ועוד עשרה אוטובוסים לאזור בירושלים. דן זכתה בתמיכה עבור 21 אוטובוסים שיפעלו בגוש דן, ומפעילה עוד שישה אוטובוסים חשמליים באזור גוש דן. כל אלה צעדים בכיוון הנכון, אך חברות התחבורה הציבורית יכולות וצריכות להיות שותפות פעילות הרבה יותר, ולהפעיל לחצים אפקטיביים על גורמי הממשל להסרת החסמים, ולקירובה של ישראל לחזון של תחבורה ציבורית מאופסת פחמן ובת־קיימא.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם