לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 76

גיל אגמון, שמואל חרל"פ, ג'ורג' חורש

יו"ר כלמוביל, בעל השליטה בדלק מוטורס, בעלי יוניון מוטורס
איתן אבריאל
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

לרגע אחד, עם פרסום הפרטים הראשונים של הרפורמות שמתכננת הממשלה החדשה, נראה היה שיבואני הרכב, קבוצה עסקית מהעשירות, הריכוזיות והמשפיעות במשק הישראלי, יצטרכו לחשוב קצת יותר על איכות החיים ועל חשבון הבנק של אזרחי המדינה. שלוש שרות בממשלה – שרת התחבורה מרב מיכאלי, שרת האנרגיה קארין אלהרר והשרה להגנת הסביבה תמר זנדברג – פרסמו יחד תכנית עידוד לחישמול התחבורה בישראל, כולל סעיף אחד יוצא דופן: חיוב יבואני הרכב לעמוד במכסה של מכוניות חשמליות, מתוך סך המכירות שלהם.

התקנה הזו היא "גיים צ'יינג'ר" לציבור. לא רק שהיא תמריץ את היבואנים למכור יותר מכוניות חשמליות, היא גם תוזיל את כלי הרכב הקונוונציונליים, כי מכוניות חשמליות מבוקשות יותר על ידי הציבור, והוזלה שלהן כדי לעמוד במכסה תדחוף את כל שוק הרכב כלפי מטה. הוזלה כזו לא היתה הופכת את יבואני הרכב לעניים: במחצית הראשונה של 2021 הם מסרו ללקוחות לא פחות מ־183,801 מכוניות, זינוק של 54% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ושיא היסטורי. מאחר שהמחירים של כלי הרכב נותרו גבוהים, למרות השקל החזק, השנה תסתיים בוודאות בשיא של מכירות ורווחים עבור כל השחקנים הענף.

אלא שככל שהתקדמה הכנת חבילת הרפורמות, וחוק ההסדרים שבאמצעותו הן ייכנסו לספר החוקים, התקנות החלו להתפוגג – כולל הרעיון של חיוב היבואנים למכור מכוניות שאינן מזהמות. למה ואיך זה קרה? את הפרטים של מי דיבר עם מי אנחנו לא יודעים, אבל התוצאה היא שהתוכנית נגנזה. ההשפעה של יבואני הרכב שוב נחשפה והוצגה בפני כל, ונמשך הסידור הנוח שיש ליבואנים עם משרד האוצר. הם יישארו יבואנים בלעדיים ליצרנים ולמותגים שלהם, הם ימכרו מכוניות יקרות, בדגש על מכוניות מזהמות, הם יתעשרו עוד יותר – ואילו האוצר יגבה את מלוא תשלומי מס הקנייה, המע"מ והבלו על הדלק שצורכות המכוניות. תשלומים אלה מזרימים מדי שנה קרוב ל־25 מיליארד שקל לקופת המדינה. זהו סידור מצויים ליבואנים ולפקידי האוצר, ועסקה גרועה ויקרה לכיס של הציבור, ובעיקר לבריאות שלו ולעתידו.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם