לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 71

אשחר בן שטרית

מייסד ומנכ"ל רידפיין מיט
אמיתי זיו
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

מסלול חייו של אשחר בן שטרית די טיפוסי לאיש הייטק. עם תואר במשפטים ותואר שני במנהל עסקים הוא החל לעבוד בחברת הענק HP־אינדיגו כאחראי על פיתוח מוצרים. אחרי כמה שנים טובות עם רכב צמוד וכרטיס תן ביס, יום אחד משהו השתנה בו. זה קרה כשנולד לו ילד. "מגיל 12 ועד גיל 17 עבדתי בסופי שבוע במסעדה של דוד שלי כדי ללמוד איך להכין סטייק מושלם", הוא מספר. "כל כך אהבתי לאכול בשר. אבל כשנהפכתי לאבא בפעם הראשונה עברתי שינוי בלתי־מוסבר שעדיין מפתיע כל מי שמכיר אותי. הפסקתי להיות מסוגל לעשות הפרדה בין החיה והבשר. מאז, כבר שש שנים וחצי, אני לא אוכל בשר אבל מתגעגע מאוד לחוויה, שמבחינתי היתה חלק משמעותי בחיים. חיבור לחברים, למשפחה, נסיעות בעולם – הכל היה סביב בשר. הבנתי שאני חייב לייצר בשר חדש שיחזיר לי את כל החוויות האלה אבל בלי לפגוע בחיות".

עם התובנה הזו, ב־2018 בן שטרית הקים את הסטארטאפ Redefine Meat, שפועל בתחום החלבון האלטרנטיבי. באותה עת, זה היה תחום רדום לגמרי בישראל. ב־2018 גייס הענף כולו בישראל 14 מיליון דולר – פחות מסבב הנבטה אחד של חברת סייבר נוצצת. אבל דברים התחילו להשתנות בתפישות הציבור לגבי צריכת בשר. במאי 2019 ביצעה חברת ביונד מיט הנפקה מוצלחת מאוד, וכיום זו חברה של כ־8 מיליארד דולר, "נערת הפוסטר" של תעשיית תחליפי הבשר. ב־2020 כבר הגיעו ההשקעות בישראל בתחום החלבון האלטרנטיבי ל־114 מיליון דולר, והשנה כבר הספיקה התעשייה לעקוף את המספר הזה, הרבה בזכות גיוס הענק של חברת אלף פארמס ביולי (105 מיליון דולר) וזה של רידיפיין מיט בפברואר (29 מיליון דולר).

שתי החברות מייצגות גישות שונות לאותה בעיה: אלף פארמס מפתחת נתח בשר מתרבית של תא אחד. רידיפיין מיט מדפיסה, בהדפסת תלת־ממד, נתחים דמויי בשר מחלבון מן הצומח (אפונה וסויה). עוד הבדל הוא שהאחרונה כבר בשוק, ומבין כל החברות הישראליות בתחום היא כמעט היחידה שכבר בשלב המסחרי. בשבועות האחרונים החלו כמה מסעדות בישראל להגיש מנות על בסיס המוצר של רידיפיין מיט (וזה טעים).

ברידיפיין מיט, בן שטרית מיישם ידע שהוא צבר באינדיגו. החברה לוקחת מוצרים מן הצומח ומייצרת מהם שומן, שריר ודם, הכל במרכאות כמובן. את החומרים האלה מזינים למדפסת תלת־ממד של החברה, שדרכה ניתן להדפיס מזונות לפי ביקוש. עם הטכניקה הזו, החברה מתכוונת לייצר נתחי בשר שונים, כולל הגביע הקדוש: סטייק.

בן שטרית מייצג דור של יזמים שמתעניינים גם בבעיות הגדולות של העולם, התחממות גלובלית, רעב, נגישות למים ואנרגיה וכן הלאה, ומנסים למצוא להן פתרון, וכך להגיע להצלחה.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם