לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 70

סוחרי הרשתות החברתיות

אסא ששון
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

הכירו את אניה (בתמונה). על פי מה שכתוב בעמוד המשתמש שלה בטוויטר, היא בת 27, מסלובניה, ויש לה נכון להיום כ־80 אלף עוקבים. אה, כן, והיא סוחרת בני"ע. מדי יום היא מצייצת את מבנה התיק שלה, מה היא מתעתדת לעשות ובאילו ניירות היא עומדת לפעול, וחולקת עם המשתתפים את מחשבותיה בנושאי מסחר. כדי לא לשעמם את העוקבים היא מקפידה להעלות גם תמונות משגרת יומה וממסעותיה בין דובאי, קרואטיה ומקומות נוספים – הרי בבורסה אפשר לסחור מכל מקום, כל עוד יש לך מחשב ואינטרנט מהיר. כדי לוודא שעוקביה יפיצו את משנתה, היא מעלה גם תמונות מצודדות שלה. זה חלק מההסבר לכך שמספר העוקבים שלה זינק ביותר מפי שניים תוך שנה. מה לעשות, סקס מוכר. גם בשוק ההון.

אניה סוחרת במה שמכונה "פני סטוק" – מניות קטנות שמספר פקודות קטן בהן יכול להעלות את המחיר כלפי מעלה. אנחנו חלילה לא רומזים שהיא מריצה מניות, בסך הכל היא מספרת מה קנתה, איזו תשואה קיבלה (50%־100%) ואיך היא מבזבזת את הרווחים על בילויים וחיים טובים. הסאבטקסט ברור: תסחרו על פי ההמלצות שלי, וגם אתם תוכלו ליהנות מהחיים.

אניה היא רק אחת מסוחרי הרשתות החברתיות. חלקם פועלים בטוויטר, חלקם מעלים סרטוני טיקטוק משעשעים, ואחרים מרצים בקבוצות טלגרם על השקעות ערך וניתוח חברות – כל אחד והדרך היצירתית שלו לשכנע אחרים לפעול כמוהו. זה מבטיח שלאחר שקנית את המניה, העדר שעוקב אחריך ירכוש אותה, יעלה את מחירה, ואתה תוכל למכור אותה ברווח. ברשות ני"ע בהחלט מודעים לבעיה, אך קצרה ידם מלפעול. המחשה לכוחם של המשקיעים הקטנים הללו ראינו בשנה החולפת, כשהם התאחדו ברכישת מניית גיימסטופ והעלו את מחירה ממחיר של 11 דולר למניה למחיר שיא של 400 דולר (כיום היא נסחרת סביב 166 דולר). בדרך הם גם מחקו קרן גידור. להתנהלות הזו עלול להיות סוף כואב במיוחד, אבל אל דאגה – אנחנו בטוחים שלאניה ולשאר סוחרי הרשתות החברתיות יש כרית ביטחון שמנה.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם