לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 69

ערן זינמן ורועי מן

מייסדי מאנדיי
קורין דגני
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

שיחת היום בהייטק היא המעבר מ"סטארטאפ ניישן" ל"סקייל־אפ ניישן", או בתרגום חופשי: הפסקנו להיות אומה של אקזיטים. גדלנו, צמחנו, התבגרנו – ועכשיו אנחנו מקימים כאן "מפלצות", חברות טק ענקיות. ויש גם מונח נוסף שנכנס לז'רגון: חברות "מלאות". אלה הן חברות שממשיכות לצמוח בישראל, כלומר לא מייצאות את המנכ"ל לארצות הברית ובונות סביבו פמליה של אנשי כספים, מכירות, שיווק ואסטרטגיה, אלא בונות כאן דור של אנשי מקצוע בתחומים שנחשבו עד לאחרונה "מעטפת" – בניגוד לאנשי טכנולוגיה שהם ה"ליבה".

כולם מסכימים שחברות מלאות הן אינטרס ישראלי ברמה הכלכלית והחברתית, כזה שעשוי לאפשר שילוב של אוכלוסיות נוספות בהייטק, מוביליות חברתית, וגם הכנסות למדינה. הדוגמה המובהקת לכך היא וויקס, שהוקמה ב־2006: הרוב המכריע של פעילותה מתבצע כאן, מתוך כוונה מוצהרת להישאר חברה ישראלית. זה קשור גם לשינוי בתחומי העיסוק, ולכך שיש תחומים שבהם אנשי מכירות ושיווק, למשל, לא חייבים להיות קרובים לשוק.

אבל מי שעושה עכשיו כמה צעדים קדימה במימוש החזון הישראלי היא מאנדיי, חברה שנחשבה "אחות קטנה" לוויקס, וצמחה להיות ענקית בפני עצמה, עם שווי שוק של יותר מ־10 מיליארד דולר. מתוך כ־800 עובדים, יותר מ־500 נמצאים בישראל; אלה הם בין השאר אנשי פיתוח, מכירות, שיווק, כספים, עיצוב והנהלה בכירה. לפי הצהרות החברה, כמחצית מעובדיה הם נשים. החברה מחזיקה משרדים רק במרכז תל אביב.

מאנדיי בונה את עיקר פעילותה בישראל, כולל פעילות המכירות, אך נתקלה בחסם: קשה למצוא מספיק עובדים עם הכשרה מתאימה, וגם אם יצליחו לגייס את הכמות הדרושה כעת, בעוד שנה יהיה קשה יותר להרחיב את הפעילות. החברה הודיעה לא מזמן כי היא פותחת קורס הכשרה לאנשי מכירות, על חשבון החברה. בעקבות הביקוש האדיר היא דנה בימים אלה ביישום יוזמות דומות בתחומים כמו שיווק ותמיכה טכנית – ואולי סוללת דרך לחברות ישראליות אחרות ששוקלות את צעדיהן בימים אלה.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם