לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 68

אלי עזור

בעלי "וואלה!"
נתי טוקר
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

בשנה האחרונה הכפיל ושילש אלי עזור את השפעתו על הזירה הציבורית בישראל. הוא רכש ב־60 מיליון שקל את "וואלה!", האתר שמתמודד ראש בראש מול ynet על תואר האתר הגדול בישראל, והרחיב את פעילותו בתקשורת. התברר גם כי הונו של עזור גדול מכפי שהיה נדמה, והוא מחזיק במניות בשווי מאות מיליוני שקלים בחברות שמפתחות טכנולוגיות להימורים וגיימינג ברשת. עזור אפילו נהפך למיני־טייקון גז כשרכש מידי יצחק תשובה את אחזקותיו בתמר פטרוליום ב־100 מיליון שקל.

רכישת "וואלה!", ויצירת קונסלידציה עם אחזקותיו האחרות של עזור בתקשורת – העיתונים "מעריב ו"ג'רוזלם פוסט" ותחנות רדיו אזוריות – הופכות אותו לשחקן מרכזי בהשפעה על השיח, אלא שרק מעט ידוע על התנהלותו. בעוד מקבילו מ"ידיעות אחרונות", נוני מוזס, עומד לדין לאחר ששיטות הפעולה הקלוקלות שלו נחשפו לעין כל, עזור נותר במחשכים. רמז למהלכיו אפשר היה לראות במינוי שביצע ב"וואלה!": מיד לאחר השתלטותו על האתר, הוא מינה לעורך הראשי את ערן טיפנברון, שהיה קודם לכן עורך ynet, ומילא את התפקיד בתקופה שבה התרחשו האירועים שנחקרים בתיק 2000. לעזור יש שפע של קשרים עסקיים ופוליטיים, ובדרג הפקידותי – וגם מקבלי ההחלטות – לא פעם הביעו חשש מעימות איתו. באופן מוזר, שר האוצר אביגדור ליברמן – שלא פעם שמו הוזכר בפרשות שחיתות, ושסימני שאלה מרחפים סביב מקורות הכסף של סביבתו – זוכה אצל עזור לכבוד מלכים.

השינוי במודלים של העיתונות בעשור האחרון, בעקבות כניסת הרשתות החברתיות וההפצה הדיגיטלית של תכנים, יצר הזדמנויות חדשות לפעילותם של גופי תקשורת עצמאיים, שיכולים להיות לעומתיים כלפי השלטון ומוקדי הכוח. ואולם, כפי שזה נראה כעת, כוח נשאב לכוח. העיתונות שוב נשארת בידיים של מיני־טייקון שעוסק בהימורים ובגז, עם קשרים עסקיים ופוליטיים רבים, ולא ברור באיזו מידה עיתונות חופשית היא זו שמנחה את פעילותו.

גילוי נאות: אלי עזור מנהל בימים אלה תביעת דיבה נגד TheMarker בגין ידיעה שעסקה בהתייעלות ב"מעריב".

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם