לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 67

אייל בן סימון

מנכ"ל הפניקס
אסא ששון
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

כשאייל בן סימון נכנס לתפקיד מנכ"ל הפניקס לפני כשנה וחצי, הוא היה צריך למלא נעליים גדולות שהותיר קודמו בתפקיד, אייל לפידות. בסביבת החברה נשמעו אז חששות שבן סימון לא יוכל לשחזר את ההצלחה של לפידות הדומיננטי, ואולם הוא השכיל להרכיב הנהלה חזקה שיודעת לתרגם לשטח את הציפיות שלו ממנה – ואת כל זאת עשה באווירה נעימה יותר מזו ששררה בחברה בעבר.

כך, בשנתיים האחרונות מציגה הפניקס שיפור עקבי ברווחיות מפעילויות ביטוח ומהשקעות, ואת 2020 סיימה ברווח כולל של יותר מ־1.35 מיליארד שקל – יותר ממתחרותיה, מגדל וכלל, גם יחד. במקביל, הכריזה הפניקס על מדיניות של חלוקת 30% מהרווח הנקי כדיווידנד לבעלי המניות. מהלכים אלה, ואחרים שהחברה מתכננת לבצע בעתיד, מזכים אותה באמון גדול מצד המשקיעים בשוק ההון. בתחילת אוגוסט היא עשתה היסטוריה קטנה כאשר הגיעה לשווי שוק של 8 מיליארד שקל – והיתה לחברת הביטוח הישראלית הראשונה בבורסת תל אביב שהגיעה לשווי כזה. בתוך כך היא מיצבה את עצמה כחברה המובילה, ונטלה את ההובלה מחברת הביטוח הראל.

המהפך בצמרת שווי השוק של חברות הביטוח התרחש לאחר קרב לא קצר. במשך שנתיים נאבקו הראל והפניקס על ההובלה בשווי השוק. לפני קצת יותר משנה פתחה הפניקס פער מהראל, שרק גדל והלך. הפער הנוכחי בין שתי החברות הוא 1.4 מיליארד שקל – שווי השוק של הפניקס גבוה ב־21% מזה של הראל – ולהראל צפוי אתגר רציני בסגירתו.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם