לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 61

שלמה פילבר

עד תביעה במשפט נתניהו
מגזין TheMarker
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

במצב דברים טבעי, לאדם כמו שלמה פילבר לא היה צריך להיות מקום ברשימה הזו. פילבר הוא לא אדם משפיע. מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר קנה לו מקום ברשימת המשפיעים של TheMarker רק בשל תפקיד המפתח שלו בתיק 4000, הכבד שבכתבי האישום נגד נתניהו.

פילבר הוא עד מדינה קריטי שביכולתו להזיק לתיק 4000 יותר מכל אדם אחר. לתביעה בתיק השוחד הזה יש ראיות למכביר למתת – הטיית הסיקור באתר "וואלה!" לטובת בנימין נתניהו; ויש לה די והותר ראיות ליסוד התמורה בתיק – הפיכת משרד התקשורת תחת פילבר לרגולטור השבוי של בזק, כפי שהגדיר זאת משרד מבקר המדינה. אך יש רכיב הכרחי אחד שבלי עדות פילבר, פשוט לא ניתן להוכיח אותו: הקשר בין השירות שנתן פילבר לבזק במשרד התקשורת לבין הנאשם המרכזי נתניהו. עדותו של פילבר במשטרה, לפיה קיבל מנתניהו הנחייה להיטיב עם בזק, היא הראיה הישירה הכמעט יחידה להתערבות של נתניהו למען בזק במשרד התקשורת. זו הסיבה שהשאלה מה יעשה פילבר בבית המשפט, מעסיקה את כל מי שעוקב אחרי התיק. חשבון הטוויטר של פילבר, שבשנתיים האחרונות הוא מופע מתמשך של חנופה שקופה לביביזם ולכל מה שהוא מייצג, הוא המקור למחשבה, או לחשש, שייתכן שברגע האמת בבית המשפט פילבר יחזור בו מעיקרי עדותו; ניכר שהוא משתוקק להיטהר מהכתם שדבק בו, בחוגים הביביסטיים, כ"קוטל המלך".

ואולם, גם אם כך יקרה, לא יהיה זה סופו של התיק. הפרקליטות יכולה לבקש להכריז על פילבר כעד עוין, ובכך לקבוע שעדותו במשטרה גוברת על עדותו בבית המשפט. זאת, בין היתר, על בסיס כמה ראיות תומכות לגרסת פילבר במשטרה כמו תרשומת שערך לעצמו בעקבות פגישת ההנחיה עם נתניהו, ושיחות שקיים בעקבותיה עם גורמים במשרד התקשורת. אך אם פילבר יחזור בו מגרסתו ולא יוכרז כעד עוין – התביעה כנראה תצטרך להתחיל לשקול את המשך דרכה בתיק. לכן, עד לבוקר שלמחרת עדותו, פילבר מתנחל זמנית ברשימת המשפיעים.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם