לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 58

עליזה בלוך

ראש עיריית בית שמש
גילי מלניצקי
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

"בית שמש 2021 היא ישראל 2040", כך מכריזה ראשת עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, והתחזיות הדמוגרפיות תומכות בה. האתגרים הכרוכים בניהול חברה אזרחית מעורבת, עם מיעוט חרדי שכבר מהווה כמחצית מהציבור, צפויים להיות נחלתם של רבים מראשי הערים והרשויות.

מתוך הבנה זו, פועלת בלוך להנעתם והאצתם של תהליכי שינוי פנימיים בחברה החרדית, שאם יצליחו – ישפיעו בקנה מידה ארצי. כך למשל, היא פועלת לעידוד והגברת הגישה לתעסוקה לחרדים במתחמים ייעודים בבית שמש באמצעות הכשרות מקצועיות ומשיכת תעשיות מתאימות, ולהגדלת שיעור החרדים הצעירים שזוכים ללימודי ליבה ולהשכלה גבוהה.

אחרי יותר משנתיים וחצי בתפקיד, שבמהלכן נוספו לעיר אלפי משפחות, בלוך מתמודדת עם התפוררות הקואליציה הרחבה שבנתה, שכללה גם את סיעות דגל התורה, הפלג הירושלמי, ש"ס ואגודת ישראל. היא אף נישלה כמה חברי מועצה מסמכויותיהם, לאחר שדרשו תקציבים למבני חינוך לפי מפתח חלוקה סיעתי – מבלי להציג את רשימות התלמידים שלהם נועדו התקציבים. מקורבים לעירייה טוענים כי בלוך יצאה למאבק עקרוני, בדרישה להקפיד על מנהל תקין ולפעול למען כלל האוכלוסייה ולא רק לטובת האלקטורט המגזרי. מנגד, בלוך מואשמת גם בכך שהיא עסוקה בלרצות את החרדים.

בתוך הקרע המקומי שנוצר, בלוך מתעקשת שיהיה ניתן להשיב את השותפות, להחזיק את הקואליציה הרחבה ולגרום לזרמים החרדים, לדתיים הלאומיים ולחילונים לפעול יחד. היא נתפשת כמי שפועלת לגייס תקציבים ושיתופי פעולה שיעזרו לבית שמש מלהפוך לעיר אפורה לחרדים בלבד עם משכנות עוני – לעיר מעורבת עם אופק, איכות חיים ואפשרויות תעסוקה, שירותים ותרבות.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם