לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 52

מרים אדלסון, בועז ביסמוט

מו"לית ישראל היום; עורך ישראל היום
איתן אבריאל
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

מותו בשנה שעברה של טייקון בתי הקזינו שלדון אדלסון השאיר בידי אשתו מרים את השליטה הבלעדית בחברה, את ההון, ואת הבעלות והשליטה בקבוצת התקשורת של "ישראל היום", הכוללת את העיתון החינמי המופץ ברחובות המדינה, את העיתון '"מקור ראשון" המופץ למינויים, ואת אתרי האינטרנט שלהם.

שלדון אדלסון מיעט לעסוק ישירות בפוליטיקה הישראלית. לא היו לו עסקים בישראל למעט תחום העיתונות, שאותו ראה ככלי השפעה ולא כעסק למטרות רווח, ועם מותו היו מי שהעריכו כי אלמנתו, ישראלית בעלת עמדות ימניות, תעמיק את פעילותה והשפעתה. אלא שזה לא קרה. להפך: מרים אדלסון, אחת הנשים העשירות בעולם, עם הון מוערך של 29 מיליארד דולר על פי המגזין "פורבס" (נכון לסוף אוגוסט 2021), לא ביצעה עד כה שינויים בקבוצת התקשורת שלה, ו"ישראל היום" נותר שופר חד־צדדי, לעתים מעט הזוי, של מחנה נתניהו. עורך העיתון, בועז ביסמוט, משווק גם בעיתון וגם בהופעותיו הקבועות באולפן הטלוויזיה של חדשות 12 עמדות בנוסח "פוקס ניוז", עם טוויסט מזרח־תיכוני: תמיכה מוחלטת בדונלד טראמפ ובעמדותיו, לצד תמיכה מוחלטת בבנימין נתניהו, ולפיכך התקפה עקבית נגד כל מי שאינו חייל ממושמע ונאמן של השניים הללו.

עמדות העיתון כה חד־צדדיות, צפויות מראש ושקופות, עד שכמעט ואין לו השפעה על הציבור ועל מקבלי ההחלטות – ועל כן הוא חלש, וצפוי להיחלש עוד מאחר שנתניהו ואנשיו אינם בשלטון – והעיתון נהפך לקולה של האופוזיציה. "ישראל היום" הוא עדיין העיתון הנפוץ בישראל על פי סקר TGI, המודד את החשיפה של העיתונים, עם חשיפה ל־27% מציבור קוראי העיתונים, יותר מאויבו הגדול, "ידיעות אחרונות", אך השפעתו נמוכה גם באופן מוחלט וגם ביחס להשפעה המצטברת של "ידיעות אחרונות" ושל אתר ynet שבבעלותו.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם