לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 45

עודד פורר

שר החקלאות
מירב ארלוזורוב
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

עודד פורר הפתיע בפעם הראשונה כשמונה ליו"ר ועדת מעמד האשה בכנסת, מינוי שעורר הרבה כעס לאור היותו – ובכן, גבר. פורר, מספר שתיים של אביגדור ליברמן במפלגת ישראל ביתנו, גם לא יכול היה להיחשד כבעל עמדות ליברליות, ואולם עד מהרה הוא התבלט כראש ועדה פעיל במיוחד וקשוב לארגוני הנשים, והצעד הראשון שקידם היה הקמת חדרי טראומה לנפגעות תקיפה מינית גם בפריפריה.

אבל ההפתעה הגדולה באמת שפורר הכין לנו הגיעה מיד עם מינויו לשר החקלאות בממשלת השינוי, כשהודיע על מינויה של נעמה קאופמן־פס למנכ"לית המשרד. זה היה מינוי מעורר תדהמה, שכן מעולם לא כיהנה אישה בתפקיד מנכ"ל משרד החקלאות, ומאחר שקאופמן־פס לא הגיעה מעולם החקלאות. בתפקידה הקודם היא היתה משנה למנכ"ל משרד הכלכלה, ונחשבה פקידה מנוסה ומקצועית ביותר, שמכירה היטב את עבודת משרדי הממשלה ולכן יכולה להשתלב היטב בניהול משרד החקלאות. מינויה נתפש לפיכך כמקצועי ומהפכני וזכה מיד לתשואות, תגובה שעוררה את הצונאמי של מינויי נשים למנכ"ליות מיד לאחריו.

ההפתעה השלישית של פורר היא, כמובן, ההכרזה שלו – ביחד עם קאופמן־פס – על עריכת רפורמה היסטורית בחקלאות הישראלית. פורר לא הספיק להתיישב על הכיסא, וכבר החליט לשנות סדרי עולם, ולחשוף את החקלאות הישראלית השמרנית לתחרות מהעולם באמצעות פתיחה ליבוא חופשי של מוצרי חקלאות לישראל. בתמורה, החקלאים יקבלו תמיכה ישירה מתקציב המדינה. ההחלטה הזו הפכה אותו, מיד עם כניסתו לתפקיד שר החקלאות, לאויבם של החקלאים. דרושה תעוזה רבה כדי לפתוח את הכהונה הראשונה שלך כשר אי פעם בהכרזת מלחמה רבתי על כל המוסכמות לפיהן פעל המשרד שלך במשך עשרות שנים. פורר ניחן בתעוזה הזו.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם