לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 41

אילון מאסק

מייסד טסלה
דניאל שמיל
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

ספק אם אילון מאסק הקדיש מחשבה רבה לכניסה של טסלה לפעילות בישראל, אבל החברה שלו אחראית לכמה מהפכות בשוק הרכב הישראלי. באיחור של שנה, בשל הקורונה, טסלה נכנסה לכאן ללא אולם תצוגה, ללא קמפיין פרסומי, בלי אפשרות לנסיעות מבחן, אבל עם יתרון מכריע: תמורה מצוינת לכסף.

מאסק, שהקים יצרנית למכוניות חשמליות בזמן שיצרניות הרכב הוותיקות גיחכו, לא ספר את היצרניות האלה מעולם, והחברה שלו לא סופרת את היבואניות הגדולות בישראל. טסלה שינתה את כללי המשחק: היא לא סימנה מחיר מטרה סביב המתחרות שלה וניסתה לתת הנחות ממנו, לא דנה עם חברות הליסינג בירידת הערך של המכוניות המשומשות, ולא פרסמה במחירון לוי יצחק. היא פשוט הציגה לקהל את המחיר ואת המיסוי, והקונים נהרו. מכונית עם ביצועים כאלה וטווח נסיעה כזה, יחד עם ההילה הטכנולוגית של טסלה, קוסמת לרבים. גם עליות מחיר ואפילו העברת הייצור לסין לא ערערו את הביקוש לטסלה. השנה צפויה להסתיים עם כ־7,500 מסירות, אם לא יותר מכך, והיצרנית החדשה בשוק תעקוף כמה יצרניות ותיקות ורבות מוניטין, בהן הונדה ומרצדס.

הגישה הישירה והמחירים השקופים של טסלה האיצו שתי מהפכות בשוק הרכב הישראלי: המהפכה החשמלית (2.5% מכלל המכוניות שנמכרו במחצית הראשונה הן חשמליות לעומת 0.7% בכל 2020); והמהפכה הסינית – יצרניות סיניות מגיעות לישראל, אך המכונית הנמכרת ביותר מסין היא דווקא של חברה אמריקאית. אפשר לקוות שטסלה תאיץ כאן מהפכה נוספת, צרכנית, של תחרות רבה יותר בשוק הרכב.

אילון מאסק היה עסוק השנה בדברים אחרים, כמו חברת החלל שלו, SpaceX, שמתכוננת למשימה האזרחית הראשונה, ההיפרלופ שבניסויים, ומכונית חשמלית שטסלה הציגה ומזנקת ל־100 קמ"ש תוך פחות משתי שניות. הוא אפילו הספיק להיות האיש העשיר בעולם במשך שישה שבועות. בינתיים, החברה שלו מחוללת את השינוי הגדול ביותר בשוק הישראלי בשנים האחרונות.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם