לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 25

האחים שפירא

בעלי קבוצת שפיר
ישראל פישר
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

כמעט בכל כביש שנסלל, בניין שמוקם, גשר שנבנה או מסילה שמונחת, ניתן למצוא משאיות, מערבלי בטון או מנופים עם הכיתוב "שפיר הנדסה" – מענקיות התשתיות, הבנייה למגורים, התעשייה ואפילו המחצבות בישראל. החברה, בבעלותם של האחים, גיל, חן, הראל וישראל שפירא, הוכרזה אפילו כגורם ריכוזי על ידי רשות התחרות בגלל הכוח שצברה במרוצת השנים.

שפיר נוסדה ב־1968 על ידי אבי המשפחה, יעקב שפירא, והיתה שותפה, בין היתר, בהקמת הקו האדום ברכבת הקלה בירושלים, הנתיב המהיר לתל אביב, נמל המפרץ החדש בחיפה ונתב"ג 2000. היא מפעילה בישראל מחצבות, מייבאת בטון ובונה בתים למגורים. ההכנסות שלה בשנה שעברה הגיעו ל־3.5 מיליארד שקל, ובשלוש השנים האחרונות המניה שלה זינקה ב־150%. צמיחתה לכדי אימפריה בתחום הבנייה, התשתיות והמחצבות התרחשה בעיקר בעשור האחרון, כשקטפה מכרז אחרי מכרז. האחים, שמחזיקים ביחד ב־60% ממניות החברה, נהפכו בשנים אלה למיליארדרים שיכולים להתמודד בלי בעיה עם חברות ששלטו בעבר בשוק, כמו שיכון ובינוי או אפריקה ישראל.

אין פלא, אפוא, שהממונה על התחרות מיכל הלפרין החליטה מוקדם יותר השנה להכריז על שפיר כגורם ריכוזי, בשל החזקה של יותר ממחצית תחום מסילות הברזל – שנחשב תשתית חיונית – וגם בשל שליטתה ברכבת הקלה בירושלים. שפיר נחשבת גורם ריכוזי גם בתחומים של חיפושי נפט וגז טבעי, פצלי שמן, חציבה, כבישים וחלוקת גז טבעי. המשמעות של ההכרזה היא כי אם החברה תרצה להתמודד בעתיד על מכרזים ממשלתיים – היא תצטרך לעבור את ועדת הריכוזיות. לא נראה שהיא תתקשה לעבור את הוועדה, שאיבדה מכוחה בשנים האחרונות, וכך האחים שפירא יגדילו את השליטה בתחומי החיים שמשפיעים על כולנו.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם