לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 15

איילת שקד

שרת הפנים
חגי עמית
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

"איילת? אתה צריך לראות אותה. היא זורחת", אמר חבר בכיר בקואליציה, כשנשאל אם שרת הפנים אינה החוליה החלשה בממשלה. מי שנמצא באינטראקציה עם שקד, מעיד כי את ההסתייגות מהרעיון של ממשלת אחדות עם מפלגות המרכז והשמאל היא החליפה בחדוות עשייה, עד שקשה להיזכר כי במשא ומתן הקואליציוני התאכזבה מכך שלא קיבלה את האוצר.

בימים אלה מגלה שקד כי משרד הפנים מהווה כר נרחב לקבלת החלטות ביצועיות, דוגמת קידום פרויקט המטרו, שותפות בניסיונות לפתרון משבר הדיור באמצעות החזרת הוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) לפעולה וקידום פרויקטי התחדשות עירונית ותמ"א 38. היא מגלה גם את ההשפעה העצומה שיש לה על מאות הרשויות המקומיות בישראל, ויוזמת מהלכים למתן עצמאות תכנונית לראשי ערים שמאופיינים כיעילים בתחום הבנייה, ולתגמול ראשי ערים המובילים את הרשות שלהם לאיתנות פיננסית – באמצעות העברת סמכויות יתר לידיהם. היא גם מחזיקה בידיה כוח אידיאולוגי רב שאותו היא נחושה לממש. בימים אלו היא פועלת למינוף תהליך הנורמליזציה עם סודן, כדי להגיע למצב שבו מדינת ישראל תוכל להעלות את אזרחי סודן הנמצאים בישראל על טיסות חזרה לארצם. היא גם נחושה להקפיד על כך ששניים מתוך ארבעת השופטים שתמנה בתקופה הקרובה הוועדה למינוי שופטים – שבה היא חברה לצד גדעון סער – יהיו שמרנים.

ויש עוד משהו. מאז 2013, אז נבחרה לכנסת בפעם הראשונה, תמיד היה מקום אחד שנותר סגור בפני שקד: משרד ראש הממשלה. היחסים העכורים שלה עם בני הזוג נתניהו היו הסיבה לכך. הסיטואציה הנוכחית, שבה היא אישיות רצויה בקרבת ראש הממשלה ושותפה לקבלת ההחלטות, היא חידוש מרענן עבורה. הקרבה הזו גם הופכת את שקד לסמן הימני של בנט, המוודאת שהוא לא "זולג" שמאלה חס וחלילה. בסופו של יום, אחרי שבנט מסיים להתדיין עם כל יתר חבריו לקואליציה, יש לו שותפה אחת שאותה הוא לא יכול לאכזב.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם