לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 09

מרב מיכאלי

שרת התחבורה
אסנת ניר
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

תחת אחריותה של שרת התחבורה, מרב מיכאלי, נמצא הטיפול בכמה מהסוגיות הבוערות והמרכזיות בחיי הציבור כיום: הגודש החמור של מכוניות בכבישים, זיהום האוויר כתוצאה מכך, והתחבורה הציבורית הלוקה בחסר, שנמצאת הרחק מאחור ביחס לעולם המתקדם ברמת השירות. עבור מיכאלי ומשרד התחבורה, זוהי הזדמנות לשמש גורם מוביל אמיתי בניהול מגה־פרויקטים תחבורתיים, פוזיציה שהמשרד נדחק הצדה ממנה פעמים רבות בעשור האחרון, אל מול הדומיננטיות של משרד האוצר. באפשרותה גם לפקח באופן הדוק יותר משהיה מקובל עד כה על הנעשה בפרויקטי תשתית בתחבורה הציבורית שכבר נמצאים בשלב הביצוע  – הרכבות הקלות בגוש דן, חישמול הרכבות ונתיבים מהירים לאוטובוסים –  ולדאוג להתקיימותם של התנאים הדרושים כדי למנוע חריגות תקציביות ועיכובים בלוחות הזמנים. קידום פרויקטים אלה יכול להיעשות בכמה דרכים: הרחבת סמכויות הגופים המבצעים אל מול התנגדויות הרשויות המקומיות; הרחבת היכולת לבצע את העבודות בשבת כדי למנוע הפרעה לתנועה במהלך השבוע; ומתן גיבוי לדרג המקצועי אל מול שיקולים פוליטיים.

דוגמה למהלך הכרחי כזה לטובת שיפור שירותי התנועה היא הקמת רשויות מטרופוליניות – גופים שיקבלו סמכויות ממשרד התחבורה לניהול וקבלת החלטות בנוגע לתחבורה בכל אזור. המהלך אמור היה להיכלל בחוק ההסדרים, אך הושמט ממנו בשל מחלוקות בין משרד התחבורה לאוצר על אופן יישומו. מיכאלי הצהירה כי תקדם את היישום ללא קשר לחוק ההסדרים, וכעת מוטלת עליה חובת ההוכחה. עמדתה של שרת התחבורה בנוגע לאגרות גודש (תשלום כניסה למטרופולינים בשעות העומס), מהלך שנוי במחלוקת שמשרד האוצר מקדם במרץ, נותרה עמומה. הצבעתה בעד הכללתו בחוק ההסדרים, על אף התנגדותה לו, מערערת את הדומיננטיות של סמכותה בקביעת מדיניות התחבורה.

נושא חשוב נוסף שדורש את טיפולה המיידי של מיכאלי הוא ניקוי החברות הממשלתיות מהמינויים הפוליטיים שביצעה קודמתה, מירי רגב. זה נשמע פחות דחוף מהאצת חישמול הרכבת או העברת האוטובוסים להנעה חשמלית, אך למינויים אלה השלכות הרסניות על חברות כמו נתיבי ישראל ורכבת ישראל. הם יוצרים חיכוכים המפריעים לפעילות היומיומית, מבריחים אנשי מקצוע, והציבור הוא זה שיספוג בסופו של דבר את ההשלכות. טיהור ההתנהלות הפוליטית בחברות הולך יד ביד עם חיזוק הדרג המקצועי במשרד התחבורה, שחווה גם הוא פגיעה משמעותית בתקופת רגב.

במהלך הקדנציה של מיכאלי צפויים להבשיל כמה מהלכים שהחלו לפני שנים, בהם פתיחת שני נמלים חדשים שיתחרו בקיימים, ותחילת פעילות הרכבת הקלה בגוש דן. הזדמנויות נוספות העומדות לפתחה, ושבהן דווקא היא יכולה ליצור מהפכה ולהותיר חותם, הן הגעה להסכמות על תחבורה ציבורית בשבת, ופינוי התחנה המרכזית החדשה בתל אביב, סוגיה שבה עד סוף השנה ניתן לקבל החלטה לנקודת יציאה בחוזה מול בעלת הזיכיון להפעלת התחנה, נצבא. מיכאלי יכולה לקבל החלטה שתפצה במעט על עוול של עשרות שנים – פינוי התחנה שמהווה אסון תחבורתי. תנועת האוטובוסים שמופעלת מתוך פיל הבטון הענק אחראית לזיהום אוויר שחורג בעשרות אחוזים מהמותר בחוק באזור. מתווה המימון שמשרד התחבורה ועיריית תל אביב נמצאים בשלבי הסכמות סופיים שלו, הופך את המדינה לתלויה בנצבא.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם