לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 07

שרון אלרעי פרייס

ראש שירותי בריאות הציבור, משרד הבריאות
רוני לינדר
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

הזובור הציבורי והפוליטי שחטפה השנה ד"ר שרון אלרעי פרייס ייכנס כנראה לספרי ההיסטוריה של השירות הציבורי בישראל: אשת המקצוע שנבחרה לתפקיד הבכיר, עם רזומה מרשים, שלל תארים ברפואה וניסיון ניהולי, נקלעה שלא בטובתה לתפקיד כליא הברק שאליו מתנקזים כל התסכולים של ציבור עייף ומתוסכל, שלא מסוגל להמשיך לשמוע בשורות קשות על עלייה בתחלואה וצורך בצעדי מנע – ולא פחות מכך, שימשה שק חבטות לפוליטיקאים שמחפשים שעיר לעזאזל שיסיט מהם את האש.

כך מצאה עצמה דווקא מי שאפילו לא אחראית על קבלת ההחלטות, אלא רק על ניתוח המציאות וייעוץ לממשלה, מותקפת מכל החזיתות, כאילו אין מנכ"ל או שרים מעליה שמקבלים בפועל את ההחלטות. פוליטיקאים ושרים תדרכו נגדה במילים קשות; פעילים חברתיים סימנו אותה כ"אישה הרעה" של המגפה; ומתנגדי חיסונים קיצוניים הפגינו מול בית משפחתה בקריאות "רוצחת" ו"נאצית". אלרעי פרייס נהפכה לכתובת של כל המצוקות כולן. היא עצמה הציגה במשך כל התקופה הזאת יכולת עמידה מעוררת השתאות, הוסיפה לבטא קו מקצועי, הופיעה בדיונים גם אחרי שגולגלה יום קודם בזפת ונוצות במהדורות, ולא כופפה את המלצותיה ואמירותיה בהתאם ללחצים שהופעלו עליה.

אלרעי פרייס תמשיך להיות הסמכות המקצועית שתוביל, או לפחות תנסה להוביל את המדיניות של ישראל בהתמודדות עם הקורונה בשנה הקרובה, אבל השפעתה תלויה בראש ובראשונה בגיבוי שתקבל משר הבריאות ניצן הורוביץ והמנכ"ל נחמן אש, מחברי קבינט הקורונה ומראש הממשלה. בלי גיבוי שכזה, המלצותיה יישארו בגדר תיאוריה, והשפעתה תהיה מצומצמת ביותר. נזכיר כי קודמתה בתפקיד, פרופ' סיגל סדצקי, ספגה גם היא מטח של עלבונות וזעם ופרשה על רקע התחושה שהמלצותיה המקצועיות לא מתקבלות. אלרעי פרייס ממשיכה בינתיים לבצע את תפקידה למרות הכל, מעניין כמה זמן היא תצליח להחזיק מעמד ומה יסיק מכך כל אדם ששוקל להיכנס לשירות הציבורי.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם