לדף הבית של TheMarker

העשירים עפים על החיים, ושיישרף העולם

המטוסים הפרטיים של שבעה מעשירי ישראל החריפו בשנה אחת את משבר האקלים בהיקף זהה לזיהום שישראלי ממוצע היה גורם לו ב–3,368 שנים. הנזק ידוע, אך איש מהם לא מתחייב להפסיק

לי ירון
ו
אבי שרף
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

בסוף ינואר המריא מטוסו הפרטי של המיליארדר אמנון שעשוע, נשיא ומנכ"ל מובילאיי, לפטגוניה המשתרעת משני עברי הגבול בין צ'ילה לארגנטינה. רק 17 שעות ארכה הטיסה אל רכסי ההרים המושלגים, האגמים היפהפיים והקרחונים שעדיין אפשר לראות במים הצלולים. מאחר שכמעט אף מטוס פרטי לא יכול לבצע טיסה כה ארוכה ללא עצירת ביניים בדרך, המטוס של שעשוע היה צריך לעצור ברפובליקה של גאנה שבמערב יבשת אפריקה, לתדלוק קצר. 18 ימים לאחר מכן, באמצע פברואר, עשה המטוס הקשור לשעשוע, שהונו מוערך ב־1.7 מיליארד דולר, את דרכו חזרה לישראל.

מחיר הטיסה היוקרתית כנראה שלא הורגש בכיסיו המלאים של שעשוע, אך המחיר האקלימי שהאנושות משלמת בגין טיסה מסוג זה הוא בלתי נתפש וחסר פרופורציה: טיסה זו בלבד השפיעה על ההתחממות הגלובלית בהיקף של 510 טון של CO2eq (שווה ערך פחמן דו־חמצני), נזק השקול לזה שיגרום אזרח ישראלי ממוצע במשך 60 שנה, או כ־3 מיליון שעות נסיעה ברכב מדגם טויוטה קורולה. כשמצרפים לטיסה זו את יתר שעות הטיסה שבוצעו בשנה האחרונה בלבד במטוס הפרטי הקשור לשעשוע, 248 במספר, מתברר כי תרומתן להתחממות הגלובלית שקולה לזו שאזרח ישראלי ממוצע היה מבצע במשך 402 שנה. ממובילאיי נמסר בשמו של שעשוע כי המטוס שבו השתמש "משתתף בשלוש תוכניות בינלאומיות לצמצום פליטות הפחמן (CORSIA, EU-ETS, UK-ETS) ובתוכנית נוספת שיעודה נטרול פחמן דו־חמצני למטוסים (Carbon Offset), המנתבת את פליטת הפחמן הדו־חמצני להשקעה באנרגיה ירוקה, ובכך לנטרל את כלל הנזק הנגרם לסביבה".

אמנון שעשוע
שעות טיסה
248
טונות של חומרים מזהמים (CO2eq)
3,415
שווה לזיהום של
444
הקפות של כדור הארץ ברכב פרטי
איתן סטיבה
שעות טיסה
407
טונות של חומרים מזהמים (CO2eq)
5,727
שווה לזיהום של
78
נסיעות ברכב פרטי מכדור הארץ לירח

באפריל התעוררה ביקורת ציבורית נרחבת על הידוענית האמריקאית קים קרדשיאן שהשתמשה במטוסה הפרטי לטיסה בת 17 דקות בתוך קליפורניה, והביאה כך לנזק התחממות גלובלית השווה לכרבע מהפליטה הממוצעת של גזי חממה של אזרח אירופי בשנה. ביולי זכתה בת משפחה אחרת, קייליר ג'נר, לביקורת על טיסה דומה בת 17 דקות. גם אילון מאסק ספג ביקורת קשה על טיסה מזהמת במיוחד שערך בחודש שעבר, באורך של תשע דקות – וכך גם פוליטיקאים, בכירים במגזר העסקי ופמליותיהם שהגיעו מכל רחבי תבל בכ־400 מטוסים פרטיים זוללי דלק אל ועידת האקלים בגלזגו – שאחת ממטרותיה העיקריות היתה השגת מתווה שימנע ההתחממות הגלובלית מעבר לרף ה-1.5 מעלות על ידי צמצום השימוש בדלקי מאובנים.

תחקיר מגזין TheMarker חושף לראשונה את נתוני הטיסות והנזק הסביבתי לו אחראים עשירי ישראל, ומגלה כי המטוסים הפרטיים של שבעה מיליארדרים ומיליונרים יצרו בשנה אחת נזק לכדור הארץ שווה ערך (CO2eq) לפליטה של 28,635 טונות של פחמן דו־חמצני. זאת, בעוד שישראלי ממוצע פולט 8.5 טון פחמן דו־חמצני בשנה – נתון גבוה בפני עצמו בהשוואה לממוצע העולמי. מכאן שהשבעה החריפו בשנה אחת את משבר האקלים בהיקף זהה לזיהום שהיה גורם אזרח ישראלי ממוצע לאורך 3,368 שנים.

את חישובי הזיהום ערכו בעבורנו המדענים ד"ר תמר מקוב, ראשת המעבדה לכלכלה מעגלית במחלקה לניהול באוניברסיטת בן גוריון בנגב, וד"ר דניאל מדר, מהאגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה. הם שיקללו את הנתונים שאסף מגזין TheMarker על אודות שעות הטיסה של כל אחד מהמיליארדים והמיליונרים במשך שנה אחת, בין תחילת מאי 2021 לסוף אפריל 2022. הם ערכו שני חישובים נפרדים, והגיעו לתוצאות כמעט זהות.

בהתאם לסטנדרטים המדעיים לחישוב השפעתם של מטוסים פרטיים על התחממות הגלובלית, כללו החישובים שקלול של פליטות הפחמן הדו־חמצני הישירות מהטיסות, אך גם את האפקטים הנוספים המשפיעים על חימום האטמוספירה כתוצאה מטיסות אלה. כך למשל, פליטת תחמוצות גופרית גורמת לקירור האטמוספירה, אולם יצירת ענני קונטרייל סירוס (Contrail cirrus) בגובה רב גורמת לחימום האטמוספירה. בסך הכל, ההשפעה הכוללת של מטוסי סילון על חימום האטמוספירה גדולה פי 2.5־3 מההשפעה הישירה של הפחמן הדו־חמצני הנפלט מהמנועים בטיסה.

טיסה היא אחת הפעולות המזיקות מבחינה אקלימית שאדם פרטי יכול לבצע, וענף התעופה לבדו אחראי לכ־2%־3.5% מהפליטות העולמיות של פחמן דו־חמצני ואפקטים נוספים המביאים להתחממות. אולם האפקט ההרסני של טיסה במטוס פרטי גדול לאין שיעור יותר מאשר זה של טיסה מסחרית רגילה, באופן יחסי למספר הנוסעים במטוס. בלשכה המדעית של האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה מסבירים כי שעת טיסה במטוס פרטי גורמת לפליטת 1־5 טון פחמן דו־חמצני באופן ישיר, ללא חישוב ההשפעות הנוספות המביאות להתחממות. בממוצע, בק"מ טיסה במטוס פרטי נפלט פי עשרה יותר פחמן דו־חמצני לכל נוסע לעומת ק"מ טיסה במטוס נוסעים מסחרי. אם לא די בכך, 41% מהטיסות במטוסים פרטיים הן ריקות, ללא נוסעים כלל, ובאלו שבהן יש נוסעים הממוצע הוא 4.7 נוסעים לטיסה.

בק"מ טיסה במטוס פרטי נפלט פי עשרה יותר פחמן דו־חמצני לכל נוסע לעומת ק"מ טיסה במטוס נוסעים מסחרי. אם לא די בכך, 41% מהטיסות במטוסים פרטיים הן ריקות, ללא נוסעים כלל

אלה לא רק טיסות העסקים או הפינוק של אמנון שעשוע. רשימת בעלי ההון הישראלים המזהמים היא ארוכה מאוד ויש בה עוד שמות רבים. אחד הבולטים שבהם הוא המולטי־מיליונר איתן סטיבה, אחד מארבעת הנוסעים בטיסה המסחרית הראשונה לחלל השנה. האם מי שהביא זרעים עמידים במיוחד לשינויי האקלים מטיסתו לחלל, מתכוון להפסיק להשתמש בטיסות פרטיות בעקבות הנתונים? כנראה שעדיין לא. בתגובה לדברים נמסר מטעמו של סטיבה כי "בהחלט מדובר בנושא חשוב, לכן (סטיבה) טס גם בטיסות מסחריות ומשתדל לצמצם את השימוש בתעופה פרטית ככל הניתן. במסגרת עסקיו ופעילותו בשנה האחרונה, יחד עם תקופת הקורונה שגררה שינויים רבים בטיסות המסחריות וחוסר וודאות, שימש המטוס את פעילות החברה ואותו".

המטוס הפרטי הקשור לעידן עופר יצא ללא פחות מ־217 שעות בשנה האחרונה. התרומה של טיסות אלה להתחממות האטמוספרה שוות ערך לכזו שאזרח ישראלי ממוצע יבצע לאורך 370 שנים (עופר בחר שלא להגיב). גם ללא קשר לטיסותיו, עופר הוא המזהם הסביבתי הגדול בישראל, והמפעלים שבבעלותו הם המסוכנים ביותר לסביבה, כך עולה ממדד ההשפעה הסביבתית שפרסם באוקטובר המשרד להגנת הסביבה, זו השנה התשיעית. לפי המדד, שמתייחס לנתוני 2019, שש מתוך עשר החברות בעלות פוטנציאל הסיכון הסביבתי הגבוה ביותר הן בבעלות החברה לישראל או כיל (ICL), שבשליטתו של עופר. בראשן בזן (חברת בתי הזיקוק חיפה) שבשליטת החברה לישראל, שרשמה עלייה של 18% בציון – כלומר במסוכנות הסביבתית – לעומת 2018. ב־2019 התקיים שימוע למפעל על הפרות חריגות בפליטה לאוויר ואי־שדרוג תשתית. במהלך שנה זו תועדו הפרות רבות נוספות, בעיקר של חריגות בפליטות לאוויר של מזהמים שונים, וכן הפרות הנוגעות לטיפול בשפכים ולחומרים מסוכנים. כמו כן, המפעל קיבל ניקוד גבוה הנובע מכמות פליטות והעברות לסביבה.

עידן עופר
שעות טיסה
217
טונות של חומרים מזהמים (CO2eq)
3,142
הזיהום של מטוסיו שווה
370
שנות זיהום של ישראלי ממוצע

המטוס הפרטי הקשור למיליארדר אלפרד אקירוב, המייסד ובעל השליטה בחברת אלרוב, שהון משפחתו מוערך ב־1.9 מיליארד דולר, רשם בשנה החולפת 169 שעות טיסה, נתון שווה ערך ל־263 שנות זיהום של ישראלי ממוצע. גם שני המטוסים הפרטיים הקשורים למיליארדר טדי שגיא (שמחזיק כעת במטוס אחד ומכר אחד מהשניים לאחר תקופה של כשלושה חודשים), שצבר בתחום ההימורים המקוונים הון המוערך בשווי של כ־6.1 מיליארד דולר, צברו השנה 360 שעות טיסה בגין ביקורים בדובאי, מונקו ומיקונוס, בין השאר. כמות הפליטות שנגרמו בשל שעות הטיסה הרבות הללו שקולה לזו של ישראלי ממוצע ב־561 שנים. שגיא ואקירוב לא הגיבו לכתבה. המטוס הפרטי הקשור למשקיע ואיש העסקים דוד ספיר ביצע לא פחות מ־399 שעות בשנה האחרונה, בין השאר למלדיביים, מרוקו, קטאר, קונגו והרפובליקה הדומיניקנית – והביא לזיהום שווה ערך ל־645 שנות פליטה בממדים של ישראלי ממוצע (ספיר בחר שלא להגיב).

אף שפליטות גזי החממה שלהן הם אחראים תורמות למשבר האקלים לאין שיעור יותר מכל ישראלי אחר – לא פעם המיליארדרים הישראלים מתהדרים במס שפתיים של יוזמות סביבתיות או תרומות כספיות למאבק במשבר האקלים. כך למשל, סטיבה, שמטוסו אחראי לזיהום כמו זה של 674 ישראלים בשנה, לקח בטיסתו לחלל באפריל האחרון שקית זרעים של זנים בעלי יכולת הסתגלות לתנאי אקלים קיצוניים ממכון וולקני, שנועדו למחקר על הסתגלות לאקלים קיצוני. זאת על רקע ההתרעות של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO) בדבר משבר מזון עולמי הצפוי בשל משבר האקלים. מהלך דומה ביצע אקירוב, כשתרם מימון להקמתו של המכון לעסקים, סביבה וחברה באוניברסיטת תל אביב, במאי 2007, כיוזמה משותפת של בית הספר לסביבה ע"ש פורטר עם פקולטות נוספות. חלק מהמחקרים החשובים שנעשו בישראל על אי שוויון ואי צדק אקלימי, נכתבו על ידי חוקרים מפקולטות אלה.

אלפרד אקירוב
שעות טיסה
160
טונות של חומרים מזהמים (CO2eq)
2,233
זיהום זהה לזה שמייצרים
263
ישראלים בשנה
טדי שגיא
שעות טיסה (באיירבוס A319)
272
טונות של חומרים מזהמים (CO2eq)
4,772
כמות זיהום כזו נפלטת בייצור של
3,178,152
חולצות כותנה

ליזם נעם לניר, בעל השליטה והמנכ"ל של חברת ההשקעות ליוורמור, מטוס המשמש בעיקר לחכירה וביצע 488 שעות טיסה, בין השאר לקזבלנקה – אלה שוות ערך ללא פחות מ־455 שנות פליטה של ישראלי ממוצע. לטענתו שימושו האישי במטוס הוא זניח ועומד על פחות מ־5% מהטיסות. "המטוס הינו חלק מחברה שמספקת שרותי תעופה למטוסים רבים וללקוחות שונים", מסר לניר בתגובה לכתבה. "דרך הצגת הדברים דומה להטלת האחריות לזיהום האוויר של תאגיד כזה או אחר כאילו היה בשימוש אישי של הבעלים".

נעם לניר
שעות טיסה
488
טונות של חומרים מזהמים (CO2eq)
3,867
כמות הזיהום שווה לפליטה שנתית ממוצעת של
1,074
קילומטר רבוע בישראל

לאנושות נותרו שבע שנים וחצי, עד 2030, לצמצם את פליטות גזי החממה העולמית ב־45% כדי למנוע את ההשלכות החמורות ביותר של משבר האקלים וחציית רף התחחמות העולמי הממוצע של 1.5 מעלות – כך לפי הפאנל הבין־ממשלתי לשינויי אקלים (IPCC) של האו"ם. באו"ם ובארגון הבריאות העולמי רואים בשינויי האקלים את האיום החמור ביותר על עתיד האנושות, אך גם אם נצליח לצמצם את נזקי המשבר, כבר לא נימנע מרבות מההשלכות החמורות שלו. מדענים מבהירים כי רבים מהשינויים שכבר התרחשו, כמו עליית פני הים, המסת קרחונים והחמצת האוקיינוסים, יהיו בלתי הפיכים במשך אלפי שנים. כבר ב־2019, ריכוזי הפחמן הדו־חמצני באטמוספירה היו גבוהים יותר מאשר בכל נקודת זמן ב־2 מיליון השנים האחרונות, וריכוזים של מתאן וחמצן דו־חנקני היו גבוהים יותר מאשר בכל נקודת זמן ב־800 אלף השנים האחרונות לפחות. כמו כן, הטמפרטורה הגלובלית עלתה מהר יותר מאז 1970 מאשר בכל תקופה אחרת של 50 שנה לפחות ב־2,000 השנים האחרונות.

דוד ספיר
שעות טיסה
399
טונות של חומרים מזהמים (CO2eq)
5,481
באותה מידה יכול היה איש העסקים, שתכנן לרכוש את אל-על, לטוס
66,276
שעות במחלקת תיירים

מה אפשר לעשות אחרת? דרך אחת היא לוותר על המטוסים הפרטיים המזהמים ופשוט לטוס בטיסות סדירות, כאחד האדם. ד"ר מקוב חישבה כיצד היו יכולים אותם שבעה עשירים שהוזכרו לעיל לצמצם את תרומתם להתחממות הגלובלית אם היו עוברים את אותם מרחקים בטיסה מסחרית במחלקת תיירים או עסקים. מסקנתה היא שאם השבעה היו מבצעים את אותן שעות טיסה במחלקת תיירים, הם היו אחראים לזיהום השווה ל־166 טונות של פחמן דו־חמצני בלבד – פחות מ־1% מהזיהום שגרמו לו בשעה שטסו במטוסים הפרטיים. לפי חישוב זה, הם היו אחראים יחדיו בשנה אחת של טיסות רגילות, לפליטה כמו זו שאזרח ישראלי ממוצע היה גורם לה במהלך 19.5 שנים, אזרח אירופי ב־21 שנים, או אדם ממוצע בעולם ב־34 שנים. כלומר, המיליארדרים והמיליונרים יכולים היו לצמצם 99.5% מהנזק שתרמו להתחממות הגלובלית אם רק היו טסים במטוס נוסעים רגיל. גם אם היו טסים במחלקת עסקים היו יכולים לצמצם את הנזק ב־98%.

"הנתונים מבהירים כי לעשירים ביותר יש יכולת מידיית לצמצם את הפליטות שלהם על ידי טיסות שאינן במטוסים פרטיים. הפתרון טמון במיסוי של טיסות פרטיות, ובפיצויים שיידרשו לשלם עשירי העולם בגין השימוש בהם והנזק שאלה גורמים למשבר האקלים", אומרת מקוב.

המיליארדרים והמיליונרים יכולים היו לצמצם 99.5% מהנזק שתרמו להתחממות הגלובלית לו היו טסים במטוס נוסעים רגיל. גם טיסה במחלקת עסקים היתה מצמצמת את הנזק ב־98%

ממשרד התחבורה נמסר כי אין באפשרותם להעביר למגזין TheMarker נתונים על אודות פליטת גזי החממה מכלל הטיסות בישראל – שכן הם זקוקים לצורך כך לאישורן של חברות התעופה. בלשכת שרת התחבורה מירב מיכאלי ובמשרד התחבורה לא השיבו לשאלות אם הם יפעלו לצמצום הטיסות הפרטיות בישראל או להטלת מיסוי חדש בנושא שיביא בחשבון את הנזק הסביבתי.

בנוסף במשרד מסרבים לספק רשימות של בעלי המטוסים הפרטיים בישראל – ולא אוספים נתונים על כמויות הפליטות שאלה מייצרים. "לא ניתן לפרט על בעלי המטוסים הפרטיים, מאחר שזו פגיעה בפרטיות. ברשות התעופה האזרחית (רת"א) אין רישום של שעות הטיסה של המטוסים הפרטיים", הגיבו במשרד התחבורה. על פי נתוני דו"ח הארגון Stay Grounded Network, ב־2019, היו רשומים 21,979 מטוסים פרטיים פעילים ברחבי העולם, 71% מהם בצפון אמריקה ו־13% נוספים באירופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם