לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 84

שגיא בר

מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר
אמיתי זיו
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

אחד האתגרים הגדולים של ההייטק הוא הגדלת המגוון החברתי בו. יש אוכלוסיות שמודרות מהענף, כמו הפריפריה החברתית והגיאוגרפית, הבעיה מתחילה הרבה לפני ראיון העבודה – במערכת החינוך. ללא חינוך למדעים מדויקים בתיכונים מחוץ למרכז, קטנים הסיכויים של ילדי הפריפריה להגיע ליחידות הטכנולוגיות של צה"ל, ובהמשך להשמה בהייטק.

"כשמדדנו את זה ב־2008, רק 3% מהחיילים ביחידות הסייבר היו מהפריפריה", הסביר ל־TheMarker שגיא בר, מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר, זרוע של קרן רש"י. בקרן זיהו את האתגר הזה וב־2010 יצאו לדרך עם תוכנית מגשימים, שהיא מעין תוכנית אחר הצהריים לבני נוער מהפריפריה, שסוננו ועברו מבחנים, עם שיעור או שניים בשבוע ב"סייבר", ועוד פעילויות מיוחדות. התוכנית היא בחסות הצבא ובמימון של משרד הביטחון. "בפריפריה יש בני נוער מצוינים, אבל הם לא הגיעו ליחידות העילית הטכנולוגיות בצבא, והמטרה היתה להכשיר אותם לכך", הסביר בר.

התוכנית היא אכן הצלחה: 70% מבוגריה מתגייסים ליחידות סייבר וטכנולוגיה, וכ־35% מכלל מגייסי יחידות הסייבר בצבא הם בוגרי מגשימים. גם בשוק העבודה אוהבים את הבוגרים, או כמו שהגדיר זאת בר: "הילדים האלה אוכלים קוד לארוחת בוקר, ולכן הם מבוקשים אחר כך בתעשייה".

בשנים האחרונות מנסה מגשימים לשכפל את ההצלחה עם תוכנית שאמורה לסייע לעוד אוכלוסייה בתת־ייצוג בהייטק: נשים. לפני כשלוש שנים החל המרכז להפעיל פיילוט בשתי תוכנית דומות בשם "ממריאות" ו"ממריאות לדתיות", האמורות לסייע בבעיה הזו. התוכניות הן לנערות בלבד, ויש בהן יותר דגש על עבודה משותפת על פני תחרויות. מתוך השנתיים הראשונות של פיילוט תוכניות ממריאות, 91% מהבוגרות הושמו ליחידות הסייבר והמודיעין בצבא. יש לקוות שיימצא מימון להרחבת התוכנית גם לאוכלוסיות אחרות שעדיין בתת־ייצוג בהייטק, כמו ערבים למשל.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם