לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 47

מיהו צ'אנג, אייל ברוך

מנכ"ל נמל המפרץ; מנכ"ל נמל הדרום
אבי בר־אלי
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

לפני יותר מעשור, ערכה רשות ההגבלים העסקיים מחקר מקיף במטרה לחשוף את ההשלכות המאקרו־כלכליות הדרמטיות של התפקוד הלקוי בנמלי הים על המשק הישראלי. תחת מעטה חשאיות, בשל נפיצות הממצאים, ניסו כלכלני הרשות לחשב מה היקף הנזק שהמשק סופג כתוצאה מהכשלים המתמשכים בתפקודם של הנמלים ומפעילות החסר שלהם – החל בהשבתות התכופות, דרך ההקצאה הלא יעילה והמסואבת של כוח העבודה, וכלה בתשתיות הנמליות המפגרות.

הדלפה מתוך הדו"ח המסכם, שהוגדר לבסוף "פנימי" ולא פורסם, גילתה כי התפוקה בנמלי ישראל נמוכה ב־30% לעומת הממוצע העולמי. הנזק הישיר והעקיף שבו נושאות הקופה הציבורית והחברות במגזר העסקי נאמד בשל כך ב־5 מיליארד שקל בשנה. מספר זה גילם, בין היתר, את הוצאות המלאי העודפות שבהן נדרשים יבואנים ויצואנים לשאת כתוצאה מהעיכובים בפעילות נמלי חיפה ואשדוד; את עלויות ההון הנלוות לכך; את פרמיית הסיכון שנגבית מהם ומחברות ספנות ושילוח שפועלות מול ישראל – באשראי בנקאי או בעלויות ביטוח; את הקנסות שאלה נדרשו לשלם לספקים, ללקוחות או לחברות ספנות כתוצאה מעיכובים ועיצומים בנמלים; וכן את תמחור היתר של השירותים הנמליים והסחורות, בגין הסיכון היחסי של המעבר בנמלי ישראל, ואי הוודאות בנוגע ללוחות הזמנים לאספקה.

הדו"ח המרעיש סיפק צידוק כלכלי למהלך הנועז שקידמה מאז ממשלת ישראל – לזנוח את ההפרטה המדורגת של נמלי חיפה ואשדוד, ותחת זאת להקים נמלים פרטיים מתחרים שיפעלו לצדם של אלה הממשלתיים.

12 שנה אחרי שהמחקר ההוא יצא לדרכו, תושלם השנה המשימה, בחנוכתם החגיגית של נמל המפרץ (חיפה) ונמל הדרום (אשדוד). הנמלים הפרטיים החדישים והמתקדמים, שהוקמו בהשקעת ענק של כמעט 10 מיליארד שקל, ישחררו סוף־סוף את סחר החוץ של ישראל מטבעת החנק של ועדי העובדים העוצמתיים בנמלים, יאפשרו תחרות על מתן השירותים הנמליים, ובעיקר יזניקו את השירות בנמלי הים אל המאה ה־21. זאת, בתקווה שכל אלה ישורשרו לטובת הורדת יוקר המחיה.

מימוש תקוות גדולות אלה תלוי קודם כל במלאכתם של שני מנהלים אלמונים, שאחריות גדולה מונחת על כתפיהם: אייל ברוך, שינהל את נמל הדרום עבור TIL ההולנדית (חברה בת של ענקית הספנות השווייצרית MSC), ולצדו מיהו צ'אנג, שינהל את נמל המפרץ עבור SIPG הסינית. בידי שניהם יונחו המפתחות להזנקת המשק קדימה, תחת עינה הפקוחה של חברת נמלי ישראל, בניהולו של איציק בלומנטל.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם