לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 46

גילעד אלטשולר

מנכ"ל ובעלים של בית ההשקעות אלטשולר שחם
אסא ששון
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

מאז שהחל לעבוד כמנהל תיקים בבנק הבינלאומי, אי שם בשנות ה־90, עשה גילעד אלטשולר כברת דרך ארוכה. כיום בית ההשקעות אלטשולר שחם מנהל נכסים בכ־250 מיליארד שקל, והוא מנהל הנכסים השלישי בגודלו בישראל אחרי מגדל והראל. מלבד הצמיחה הגדולה בהיקף הנכסים, היתה זו עסקה אחת בתחילת השנה שהביאה את אלטשולר שחם למעמד הזה – זו שבה רכש את נכסי הפנסיה והגמל של פסגות, בהיקף של כ־50 מיליארד שקל, תמורת כ־600 מיליון שקל.

ברשות התחרות אישרו את עסקת מכירת פסגות לאלטשולר שחם מתוך מטרה לייצר בית השקעות עם היקף נכסים גדול, שיוכל להתמודד כשווה בין שווים מול חברות הביטוח. "עוד לפני עסקת פסגות, אלטשולר שחם היה שחקן אגרסיבי שידע להתמודד היטב מול חברות הביטוח בכל מה שקשור לכניסה לעסקות שונות בשוק ההון. עכשיו הכוח שלו רק יגדל", אומר לנו בכיר בשוק ההון.

אחרי רכישת פסגות, מוצא אלטשולר את עצמו בליגה אחרת לגמרי. הליגה של הגדולים. כאן כל החלטה השקעתית היא רבת משמעות, ולא רק לחוסכים שכספיהם מנוהלים באלטשולר שחם, אלא גם בהיבט הרחב של המשק הישראלי. השנה התברר גם שבית ההשקעות אלטשולר שחם אינו רק חביבם של אזרחי ישראל – המגייס הגדול ביותר בשנה האחרונה וגם המגייס הגדול ביותר במסגרת תוכנית "חיסכון לכל ילד" – אלא שהפופולריות שלו חוצה גבולות ואף הגיעה לנורווגיה. קרן העושר הנורווגית, המודל המוצלח של קרן הגז הישראלית, השקיעה 1.3 מיליארד דולר בחברות בישראל, ובין ההשקעות הגדולות שלה היתה אלטשולר שחם.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם