לדף הבית של TheMarker
המשפיעים 100 / 62

לינור דויטש

מנכ"לית לובי 99
איתן אבריאל
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

לינור דויטש היא אחת הבולטות מבין מובילי הארגונים החברתיים שמשפיעים בשנים האחרונות על סדר היום, האג'נדה וההחלטות של חברי הכנסת – וההשפעתם גדלה משנה לשנה. הארגונים, הכוללים גם את "צדק פיננסי" בהובלת הראל פרימק וברק גונן, "רווח נקי" שמובילה נילי אבן חן, עמותת "שקוף" בהובלת תומר אביטל, והאתר "העין השביעית" שאותו עורך שוקי טאוסיג – רשימה חלקית – מאתגרים את מוסדות השלטון בכלל, ואת חברי הכנסת בפרט, בזכות שתי עובדות יוצאות דופן. הראשונה היא שכל אלה מצוידים בתשוקה, אמונה ודחף לשנות את המציאות ולתקן עוולות ציבוריות וחברתיות; והשנייה, שהם ממומנים על ידי תרומות קטנות של הרבה תומכים – ולכן אינם תלויים בתאגיד או טייקון שיכתיבו להם במי ואיך לעסוק, ועוד יותר חשוב – במי ובמה לא לגעת.

לובי 99, למשל, צמח השנה והגיע לתקציב שנתי של 4 מיליון שקל ול־15 עובדים במשרה מלאה, על בסיס תרומות קבועות – הוראות קבע בכרטיס אשראי – של כ־8,600 "חברים". עוצמה כלכלית מפתיעה המאפשרת לו לפעול בכל מקום ומול כל מוסד שהוא מוצא לנכון. הארגון קיבל הכרה ממשרד המשפטים כארגון צרכנים יציג לפי חוק התחרות הכלכלית, חוק הגנת הצרכן וחוק החוזים האחידים, וגם הקים מחלקה משפטית שמצטרפת למחלקת הלובי ומחלקת המחקר שלו.

בהובלת הרוח החיה של הארגון, לינור דויטש, עלה השנה בידי לובי 99 למנוע את ההעלאה שתוכננה בדמי הניהול הפנסיוניים ליוצאי חל"ת קורונה, הונהג "נוהל לוביסטים" במשרדי הממשלה, נעצרו מינויים בשיטת ה"דלת המסתובבת", ללא צינון, נמנע ביטול הפטור ממע"מ על הזמנת חבילות מחו"ל בערך של עד 75 דולר, וזו רשימה חלקית. כעת, לובי 99 מתכנן להיאבק על שיפור הסכם חברת החשמל עם חברות הגז, לעצור את הפטור מתביעות שקיבלו בני משפחת פישמן, להגביל את כוחם של יבואנים בלעדיים כמו החברות שסטוביץ ודיפלומט, ולקדם איסור על פרסום מזון מזיק לילדים ובני נוער – ועוד מאבקים ציבוריים אחרים.

עוד בדירוג 100 המשפיעים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם