לדף הבית של TheMarker
67 / 71

דוד פתאל

$1,100,000,000
אורון לוי
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

דוד פתאל החל את הקריירה שלו בתחום המלונאות לפני כארבעה עשורים, כשסיים את לימודי התעודה בתחום והחל לעבוד כמנהל ערב במלון דן כרמל בחיפה. בסוף שנות ה־80 התקדם לתפקידים בכירים בתחום הניהול המלונאי, ובתחילת שנות ה־90 ניהל את חברת מלונות אפריקה ישראל, שהיתה אז בראשית דרכה וללא בתי מלון בבעלותה. תוך כחמש שנים הפך פתאל את מלונות אפריקה לבעלים של כעשרה בתי מלון בישראל. בהמשך הוביל את מלונות אפריקה להנפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

The new Taycan - soul, Electrified

ב־1997 החל פתאל לנהל את רשת קלאב הוטל והשיק את מלון הדגל של הרשת באילת, אולם לאחר כשנה בתפקיד החליט לצאת לדרך עצמאית וייסד את חברת פתאל ניהול ויזמות. כמה חודשים לאחר מכן שכנע את רשת המלונות הבינלאומית מרידיאן לתת לו זיכיון להפעלת מלונות הרשת בישראל, ובתוך זמן קצר החל לפתח את הרשת עם מלונות באילת, ירושלים, תל אביב, טבריה, חיפה וים המלח.

פתאל, שהונפקה ב־2018 בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ־4 מיליארד שקל, היא רשת המלונות הישראלית הגדולה בעולם, וכוללת 220 בתי מלון ב־19 מדינות. החברה פועלת בין השאר תחת המותגים לאונרדו (Leonardo), הרודס (Herods), יו (U), וניקס (NYX). פרט למשפחת פתאל, הרשת מוחזקת גם על ידי חברת הביטוח מגדל (כ־12.5%). רשת פתאל מתאוששת באופן מרשים מהמכה הקשה שהנחיתה מגפת הקורונה על תחום המלונאות. פתאל מחזיק בכ־55% ממניות הרשת ומכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה.

צילום: יניב קופל

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם