פתח לסדר עולמי אחר

המגפה איננה מבדילה בין יהודי לערבי או בין סיני, אמריקאי, אירופי או אפריקאי. כולם שרויים באותה סכנה

ג'אדה זועבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'אדה זועבי

נגיף הקורונה פלש אל חיינו כרעם ביום בהיר. אני שרויה בדאגה עמוקה למשפחתי לקרובי וידידי, לעובדים שלי כמובן, ולאנושות בכלל. דאגה מיוחדת מקננת בלבי לכלל הציבור הערבי בארץ, שנאנק תחת נטל כבד של אפליה מצטברת והסתה מתמשכת.

ג'אדה זועביצילום: בוקרא נט

המגפה איננה מבדילה בין יהודי לערבי או בין סיני, אמריקאי, אירופי או אפריקאי. כולם שרויים באותה סכנה איומה. נזכרתי בתחושות דומות שאפפו אותי כשפרצה מלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006, ושהאיצו בי לייסד את האתר "בוקרא", לנוכח חוסר האונים ואובדן העצות בקרב הציבור הערבי לגבי הנחיות פיקוד העורף בעניין המרחבים המוגנים מאימת הטילים. יותר מ־20 אזרחים ערבים נהרגו בגלל חוסר המודעות.

כיום, כמו אז, התגייסנו ביתר שאת כדי להתמודד עם המציאות המאיימת: הרחבנו את הסיקור ולא פסחנו על שום ידיעה או נתון, תרגמנו את ההנחיות לפרטי פרטים, ראיינו מומחים ערבים ויהודים אודות המתרחש, ביצענו תחקירי עומק ויזמנו פרויקטים הסברתיים תחת הכותרת "נשארים בבית, נשארים בחיים", ואנו ממשיכים לעבוד עד השעות הקטנות של הלילה. 7/24. בזכות התנהלות זו סגרנו פערים והידקנו קשר רצוף ואמין עם ציבור הגולשים.

אנו מתמודדים ביד רמה עם מציאות מורכבת כשהאתר מוצף בתגובות רבות לכל ידיעה ולכל נתון, ובשאלות הנוגעות למגוון רחב של נושאים, החל מזכויות סוציאליות של מובטלים, וכלה בתופעות הפייק־ניוז והשיימינג, הקיימות גם בחברה שלנו.

לנוכח החששות הגוברים לגבי ההתנהלות בחודש רמדאן, "חודש הצום הארוך והמתמשך", יזמנו פרויקט הסברתי רחב תוך תיאום והתייעצות עם אנשי הדת ואנשי המקצוע הרלוונטיים, כדי להרגיע את הרוחות ולשמור על בריאות וחיי הצמים בחודש שמתאפיין בביקורים, תפילות המוניות והתקהלויות חגיגיות. הפעם זה נקטע לדאבון הלב, וכל משפחה גרעינית תשב סביב שולחן "האיפטאר" לבדה, בניגוד למסורת.

זו העת שמנהיגי העולם, גם בישראל, יחשבו על אסטרטגיות מסוג שונה: מדינת רווחה, שוויון בזכויות הסוציאליות לכלל האוכלוסייה, מיגור המונופולים וההגמוניה, עצירת ההוצאות על מרוצי חימוש ועיצוב סדר עולמי חדש, שיתוף פעולה רחב בפיתוח כלכלי, בדגש על הקצאת משאבים בתחום התעסוקה המדע והמחקרים, במיוחד בתחום הרפואה ואיכות הסביבה, ויחס שווה והוגן למדינות והאוכלוסיות העניות להבטחת רווחתן ובריאותן. מי שייטיב לעשות כן, הוא בחזקת מעצמה בינלאומית אמיתית אמינה ומוערכת.

ג'אדה זועבי היא המייסדת והבעלים של אתר החדשות בוקרא. היא נמנתה עם 40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker ב–2010

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה