נסיעת מבחן |

כמעט חשמלית וכמעט אוטונומית

וולוו XC90 מצטיינת יותר בעמידה בפקקים מאשר בנהיגה. אם ככה ייראה העתיד, הוא יהיה די משעמם

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

כשאתם קוראים על המכוניות בעתיד, ודאי עולה בדמיונכם מכונית נמוכה ורחבה, אולי גם מרחפת. מכונית שנראית שונה לגמרי מוולוו XC90 – רכב שטח גדול, רבוע ומעט משעמם למראה. העיצוב שלה מזכיר איזה בניין משרדים הייטקי, המבקש להיראות חדיש ורלוונטי גם בחלוף השנים.

מכונית חדשה המוצגת כיום מיועדת להיות מיוצרת כחמש שנים עד שתוחלף בדור חדש עם עיצוב מעודכן. הדור הקודם של וולוו XC90 היה על פס הייצור לא פחות מ־12 שנים. רכב פנאי גדול מסוג זה הוא יקר לפיתוח ונמכר במספרים קטנים יחסית, ולא משתלם להחליפו לעתים קרובות, לכן העיצוב של ה־XC90 החדש הוא שמרני אפילו ביחס לוולוו. מי יודע, אולי זה יעזור לו להיראות עדכני גם ב־2025.

וולוו XC90 צילום: אייל טואג

האם גם הטכנולוגיה של וולוו עדיין תישאר בתוקף? ייתכן. אנליסטים ומומחים לענף הרכב מסכימים שמכוניות העתיד (בהנחה שמכוניות פרטיות ימשיכו לשמש את האנושות גם בעתיד), לא יעופפו – אבל הן ייטענו מהשקע וייסעו לבד, או כמעט לבד. ה־XC90 יכולה לעשות את שניהם כבר כיום. אמנם, היא לא ממש חשמלית כמו טסלה, והיא גם לא אוטונומית לגמרי, אבל נראה שהיא בדרך לשם. זוהי מכונית היברידית־נטענת, כלומר היא מתחברת לשקע טעינה, והיא יכולה לנסוע על חשמל בלבד לאורך 42 ק"מ, לפי נתוני היצרן. רק אז ייכנס לפעולה מנוע הבנזין והמכונית תמשיך לנסוע כמו מכונית היברידית "רגילה", כשהמנוע החשמלי יסייע למנוע הבנזין בתאוצה, והמצברים ייטענו בבלימה והאטה. באשר לנהיגה האוטונומית, ה־XC90 יכולה לעשות זאת בפקקים, ובקרוב יגיעו לישראל מכוניות שמסוגלות לשייט ללא מגע יד גם על הכביש המהיר.

המסע אל העתיד מתחיל, כמו נסיעות רבות מדי, בחניון תת־קרקעי אפלולי. רכב הפנאי הגדול מחובר שם לעמדת טעינה שנראית מוכרת – היא יוצרה לפני שנים אחדות עבור בטר פלייס. המכוניות החשמליות שייצרה רנו עבור המיזם השאפתני מתחילות לרדת מהכביש, עם דעיכת הסוללות שלהן, אבל עמדות טעינה יש עדיין בשפע. חברת ג'ינרג'י רכשה כ־3,000 מהן וכעת היא משווקת אותן ליבואנים. הניתוק מהעמדה פשוט יחסית, ומחשב הדרך מראה כי אוכל לנסוע כ־35 ק"מ על חשמל בלבד. בפועל, הנסיעה השקטה והנעימה הסתיימה כעבור פחות מ־20 ק"מ, כאשר מנוע הבנזין ניצת לפתע והחל לסובב את הגלגלים הקדמיים. אולי החום הכבד והמזגן שפעל קיצרו את הטווח (אף שהסוללה לא היתה ריקה, רחוק מכך), אבל במהלך ימי המבחן לא הצלחנו להתקרב לטווח המוצהר. אפשר להתנחם בכך שגם כשמנוע הבנזין פועל, המכונית שקטה מאוד וחילופי התפקידים בין המנועים (מנוע הבנזין כבה בכל עצירה ברמזור), כמעט שאינם מורגשים.

לא רק המנועים לא מורגשים. תא הנוסעים מעלים גם את טלטולי הדרך, רעשים מבחוץ וכל רחש שיכול להפריע למערכת הקול המשובחת שכוללת 19 רמקולים. תא הנוסעים מרווח מאוד – יש בו מקום לשבעה (אם כי שורת המושבים השלישית מיועדת לילדים, בעיקר), וגם כשכל המושבים מאוכלסים – נותר מקום נכבד למטען.

ישיבה ב־XC90 עשויה להזכיר לכם ביקור במגדל מגורים יוקרתי – אתם גבוהים מעל כולם, צופים בכביש מבעד לחלונות גדולים, וכמעט שום צליל לא חודר את השקט שמסביב (כולל סירנה של אמבולנס ששמעתי רק כשהוא כבר היה קרוב מאוד).

העיצוב הפנימי עדכני ונעים לעין, עם חומרים איכותיים ומסך מגע גדול (9 אינץ') במרכז הדשבורד, שנראה ממש כמו מסך סמסונג גלקסי על סטרואידים. פריטים מיוחדים, כמו בורר הילוכים עשוי קריסטל, מוסיפים לאווירה השונה. מתחת לבורר ההילוכים יש כפתור זכוכית הבורר את מצבי הנהיגה – Pure (על חשמל בלבד), Hybrid (כמעט בכל נסיעה) וגם הנעה לכל הגלגלים בתנאי שלג שעמם וולוו נדרשת להתמודד בארץ המוצא שלה.

אבל שני המצבים המעניינים ביותר הם דווקא השימושיים פחות. הראשון מביניהם הוא שטח (Off Road), שבו מתלי האוויר מגביהים את המרכב ושני המנועים מסובבים את הגלגלים – מנוע הבנזין את הקדמיים והחשמלי את האחוריים, כך שההנעה היא 4x4. למרות צמיגים נמוכי חתך וחישוקי ענק, הוולוו גדול הממדים הפתיע בשטח. לא לקחנו אותו למסלולים טכניים, אבל הוא צלח בקלות מכשולים קטנים ודיונות רדודות.

המצב השני נקרא בפשטות Power (כוח), ולפי היצרנית "מיועד לנהיגה ספורטיבית". במצב הזה שני המנועים מעבירים את מלוא עוצמתם לגלגלים. התוצאה היא תאוצות אדירות ומפתיעות עבור רכב שטח גדול כל כך. אגב, אם המשמעות של נהיגה ספורטיבית עבורכם היא הנאה בכבישים מפותלים, הרי שלוולוו המגודלת אין מה לחפש שם.

עם פקקים המכונית מסתדרת מצוין כשהיא מנווטת בהם ללא מגע יד אדם. היא תשמור על מרחק קבוע מהמכונית שלפנים, תאיץ ותבלום במידת הצורך, ואף תעשה תיקוני היגוי, אם צריך. אתם רק תצטרכו לגעת בהגה כל דקה בערך, כדי להוכיח שאתם עדיין בהכרה. מערכת הנהיגה האוטונומית הזו פועלת מצוין ומציעה גם תמרון אוטונומי בכניסה וביציאה מחניה.

לא פחות מרשים, וחשוב אף יותר, הוא שפע מערכות הבטיחות המונעת שהועמס על הוולוו – בלימה אוטומטית במקרה חירום, זיהוי מכוניות ב"שטחים המתים" בצדי המכונית, זיהוי תנועה חוצה בנסיעה לאחור, בקרת ערנות לנהג ואפילו זיהוי של סכנת תאונה מאחור – הן רק חלק מרשימה ארוכה של מערכות שבהן מצוידת המכונית. אפשר לקוות שעם הזמן יגיעו מערכות כאלה גם למכוניות קצת יותר עממיות.

XC90 מוכיחה שוולוו ראויה להשתייך למועדון יצרניות היוקרה, אחרי ששנים ארוכות היא השתרכה מאחור. היא אמנם הכריזה על עצמה כיצרנית יוקרה, אבל המכוניות שלה היו מיושנות וגם המחירים שלהן היו קרובים יותר לאלה של פולקסווגן מאשר לאלה של מרצדס. אין בכך רע, אבל הפער בין היומרות של היצרנית השוודית למציאות היה ניכר. כעת וולוו מציעה מכונית יוקרתית באמת, וכבונוס, האריזה צנועה, יחסית כמובן. המחיר, 590 אלף שקל, גבוה מאוד, אבל באופן יחסי למתחרים אפשר לומר בזהירות שהוא משתלם, ככל שמכונית יוקרה יכולה להציע מחיר משתלם.

אם לנסות לדייק, ה־XC90 היא מכונית מרשימה יותר ממרגשת. בנהיגה היא עושה ככל יכולתה כדי לנתק את הנהג מהכביש, וייתכן שהוא אפילו ישמח קצת להיתקל בפקק ולנוח או להקדיש את תשומת ליבו למסך הענק ולשפע הפונקציות שמוצעות לו. זו כנראה רוח התקופה – מכוניות כמעט חשמליות וכמעט אוטונומיות שמיועדות יותר לעמידה בפקקים מאשר לנהיגה. ה־XC90 מגלמת אותה היטב והביצוע מצוין. צעד נוסף בדרך להפיכת המכונית מאמצעי לניידות זריזה לפיסת נדל"ן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"