100 המשפיעים של מגזין TheMarker ל-2012 |

מיהם עשרת המשפיעים הגדולים על כלכלת ישראל

דירוג 100 האנשים המשפיעים על כלכלת ישראל מתפרסם במגזין TheMarker זו השנה ה־12 ברציפות וכבכל שנה, גם הפעם מתאר את תמונת המצב של הכלכלה והחברה בישראל ברגע מכריע: כניסתם של מחוללי התחרות

מגזין TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגזין TheMarker

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים- לחצו כאן

בשנתיים האחרונות הבינו ישראלים רבים עד כמה מצבם רחוק מלהיות מזהיר. אם בעבר היה ברור לכל שאיכות החיים של כל דור עולה על זו של הוריו, כיום מבינים יותר ויותר מאזרחי ישראל שמשוואה זו התהפכה. הציבור הישראלי אמנם לא הציף את הרחובות בדרישה לשינוי, כפי שעשה לפני שנה, אבל הוא בהחלט מקבל את השנה החדשה מפוכח ופיקח יותר. הוא מבין שדרכו להתקדמות כלכלית חסומה, ומבין שיכולותיו לרכוש דירה, לספק חינוך ראוי לילדיו או להבטיח את ההכנסה שלו לעת זקנה הולכות ופוחתות משנה לשנה. בעיקר, הוא רואה כיצד רבים מדי מאלה שאמורים להיות אחראים להבטחת עתידו, חוטאים לתפקידם.

הדירוג המלא מתפרסם בגיליון ספטמבר של מגזין TheMarker

לקבלת גיליון הכרות חינם חייגו 1-700-700-250

דירוג 100 האנשים המשפיעים על כלכלת ישראל מתפרסם במגזין TheMarkerזו השנה ה־12 ברציפות וכבכל שנה, גם הפעם מתאר את תמונת המצב של הכלכלה והחברה בישראל ברגע מכריע. התופעה המשמעותית ביותר שעליה הוא מצביע היא כניסתם של גורמים תחרותיים לשווקים שנראו מאובנים ובלתי ניתנים לשינוי. מחוללי התחרות בשוקי הסלולר והקמעונות ניצבים לפיכך בראש דירוג המשפיעים לשנת 2012. לצדם נמצאים ברשימה, כבכל שנה, גם אישים בכירים במערכת הפוליטית, במגזר הציבורי ובמגזר העסקי שהשפעתם על המשק ברורה, אך לא רק הם.

לא רק מי שיושב במשרד ממשלתי, מנהל בנק או מנווט אל כלכלת ישראל מעצב את עתידנו. גם צעירה שסיימה אוניברסיטה ואינה מצליחה להתפרנס, מורה שנאבק על עתיד תלמידיו, עובד קבלן שנרמס תחת השיטה, מדען שהעתיק את מחקריו לחו"ל (ולעומתו כזה שהחליט לשוב עם משפחתו לישראל) – כל אלה מטביעים גם הם חותם ברור על הנעשה בישראל. קולם אולי נשמע פחות בכלי התקשורת, וספק אם תכירו את שמם, אבל הם מכתיבים את עתידה של המדינה וחוסנה של כלכלתה לא פחות מאלה שאת תמונתם תזהו בקלות. הם, ואחרים, הבינו בקיץ 2012 שיש להם קול, ורשימת 100 המשפיעים לא היתה שלמה בלעדיהם.

אלה עשרת המקומות הראשונים ברשימה של שנת 2012:

מקום ראשון: זה שעשה עלייה וזה שהתחיל במחנה יהודה

מקום שני: המונופוליסט ומנכ"ל המדינה

מקום שלישי: זה שרוצה להיות שר החוץ הבא של ישראל

מקום רביעי: הלובי החזק במדינה

מקום חמישי: היורשת של גולדה

מקום שישי: השלטון היציב במזרח התיכון

מקום שביעי: הקלקלנים

מקום שמיני: מנהלי הדואופול

מקום תשיעי: היושבים על הקופה

מקום עשירי: זאת שאסור לדבר עליה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית