בשנה הבאה תראו קסם בתל אביב

המכוניות האוטונומיות הראשונות שינועו בתל אביב כבר במחצית הראשונה של 2022, ללא נהג מאחורי ההגה

איתן אבריאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן אבריאל

בין אם תאמינו או לא, בין אם תרצו או לא תרצו, בין אם אתם אוהבים קדמה ובין אם אתם מעדיפים את המוכר, הישן והטוב, בשנה הבאה תראו קסם בתל אביב. עתידנים אומרים שהתפתחות טכנולוגית משמעותית נראית בתחילה כמו קסם, משהו שלא יכול להיות אמיתי. המכוניות האוטונומיות הראשונות שינועו בתל אביב כבר במחצית הראשונה של 2022, ללא נהג מאחורי ההגה, בוודאי ייראו כך לרבים.

גיליון אפריל של מגזין TheMarker עוסק בעתיד הרכב בעולם ובישראל, לרבות המכוניות החשמליות שכבר החלו לנוע בכבישים, כמו גם בכמה מתוך כ־600 הסטארטאפים שפועלים בזירת האוטו־טק בישראל. אבל הבשורה הגדולה היא זו של הרכב האוטונומי המלא, כפי שעולה מהראיון שקיימנו עם פרופ' אמנון שעשוע, היזם והמנכ"ל של חברת מובילאיי, ומעין אילון מאסק ישראלי, שמפתח מכוניות אוטונומיות וכבר נוסע לעבודה באחת כזו. כשתקראו את דבריו, אולי גם אתם תשתכנעו שהקסם של מכונית ללא נהג הוא כבר לא חלום. זו המציאות, זו כנראה מהפכה, והיא מתרחשת בקומץ מקומות בעולם – שאחד מהם הוא הר חוצבים שבירושלים.

אלא שלאחר ההתפעלות הראשונה מהטכנולוגיה, ולאחר נסיעה אחת או שתיים במוניות האוטונומיות שמובילאיי תחל להפעיל, יעלו שאלות רבות על ההשלכות הכלכליות והחברתיות של המעבר למכוניות פרטיות, תחבורה ציבורית ומשאיות שכבר אין בהן צורך בנהג. הנה כמה מהן:

מכונית אוטונומיתצילום: בלומברג

* האם באמת לא יהיו עוד תאונות דרכים? זו ההבטחה הגדולה ביותר של הרכב האוטונומי, שהוא למעשה רובוט שמעביר נוסעים או מטען ממקום למקום. מאחר שרובוט לא עושה טעויות אנוש, לא נרדם על ההגה ולא מסמס תוך כדי נסיעה, וכיוון שיצרני המערכות האוטונומיות בונים אותן במטרה להגיע לשיעור תאונות שהוא כאלפית (0.001%) מזה של נהגים בשר ודם, ברגע שרוב המכוניות בכביש יהיו אוטונומיות – מספר התאונות צפוי לרדת לכמעט אפס. זהו חיסכון עצום בחיי אדם: כמיליון וחצי איש נהרגים בעולם מתאונות דרכים מדי שנה, מהם 400־500 בישראל.

* מה יעשו הנהגים? בארצות הברית, כ־5 מיליון איש עובדים כנהגים של משאיות, מוניות, הובלות, חניית מכוניות ועוד שורה של מקצועות דומים. כ־4% מכוח העבודה. בתרגום לכוח העבודה בישראל, המשמעות היא שיותר מ־100 אלף איש יאבדו את מקום עבודתם – וזהו אתגר חברתי־כלכלי עצום. גם מקצועות נלווים כמו מורי נהיגה ובוחנים ייעלמו, כי צעירים רבים כבר לא ילמדו לנהוג.

* האם ניפטר מהפקקים? רוב המכוניות עומדות בחניה כ־90% מהזמן. מרגע שהמכוניות יהיו אוטונומיות, הן יוכלו לנוע 24 שעות ביממה ולהגיע באופן עצמאי כדי לקחת נוסע או מטען, להוריד אותם ביעד ולהמשיך בנסיעה ללקוח הבא. המשמעות היא שרבים יוותרו על רכישה ואחזקה של מכונית פרטית, ומספר כלי הרכב הנעים בכבישים יצנח. במקביל, השחרור מצורכי חניה יפנה בערים מיליוני מטרים של נדל"ן. אבל יש לזה צד נוסף: אם הנסיעה במונית אוטונומית תהיה זולה מתחבורה ציבורית, כי העלות העיקרית של מונית היא שכר הנהג, האם רבים לא יוותרו עליה? כך אנו עלולים לקבל דווקא עלייה במספר כלי הרכב בכבישים. איזו מגמה תתברר כחזקה יותר? כמו הרבה שאלות סביב הרכב האוטונומי, התשובה תלויה ברגולציה.

* מה יקרה לתחום ביטוח הרכב ולמוסכים? כשהמכוניות הרובוטיות לא יעשו תאונות, ענף ביטוחי הרכב ייהפך לשולי או מיותר, שוב על חשבון עשרות אלפי עובדים. ולא רק הם: ללא תאונות, גם למוסכים, לשמאים, למשטרה ולבתי המשפט לתעבורה תהיה פחות עבודה. זה טוב לציבור, אבל מאתגר למי שכיום מתפרנס מעולם הרכב.

למרות התחושה שאנחנו חיים בעולם טכנולוגי, רבים מהחידושים שאנחנו מאמצים אינם באמת מהפכניים, ולעתים קרובות מזיקים. הטלפון הסלולרי והחיסון לקורונה הם מהפכות, אבל אפליקציות להזמנות טייק־אווי אינן כאלה, והרשתות החברתיות מזיקות למשתמשים ולחברה כולה. למעשה, לאחר שכבר הומצאו רשת החשמל, המכונית, המטוס והמים הזורמים, קצב המהפכות האמיתיות מאט והולך, ואתו גם העלייה בפריון וברמת החיים. אבל פעם בכמה זמן מגיעה בכל זאת מהפכה – והרכב האוטונומי שפרופ' שעשוע ועוד קומץ מדענים אחרים בעולם מפתחים, היא אחת כזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker