המינון המושלם

אחד הדברים המרכזיים שיוטמעו לאחר משבר הקורונה הוא השילוב האידיאלי בין עבודה מהבית לעבודה מהמשרד. עכשיו צריך למצוא את המפתח לאיזון נכון

עמית אבנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית אבנר
עמית אבנר

אחד הדברים המרכזיים שיוטמעו לאחר משבר הקורונה הוא השילוב האידיאלי בין עבודה מהבית לעבודה מהמשרד. להפתעתי, למדתי שעבודה מהבית היא פשוט יעילה מאוד – You Get Shit Done. הפגישות הן לעניין, הן קצרות יותר, הן ממוקדות, במהלך היום אנשים לא מפריעים לריכוז עם שאלה קצרה או הערה ואין הסחות דעת. לכן אני סבור שחברות רבות יאפשרו מעתה עבודה מהבית. עם זאת, עבודה מהבית היא פחות יצירתית, כלומר, אפשר לסיים משימות מהבית בקצב גבוה, אבל קשה לעשות סיעור מוחות ולדון בבעיות קשות באמת. אין תחליף להסתגרות בחדר ישיבות במשך כמה שעות עם הצוות ולדיון בבעיות עד שיוצא עשן לבן.

העובדים עצמם הם שיצטרכו להגיע לאיזון שיהיה אידיאלי עבורם בין עבודה מהבית לעבודה במשרד. אולי יתברר ששלושה ימים מהמשרד ויומיים מהבית הם המינון המושלם, ואולי להפך. המפתח לאיזון נכון בין השניים טמון לא רק בכלים שיאפשרו לשפר יצירתיות מהבית, או יורידו הסחות דעת מהמשרד – אלא במציאת שילוב של שבוע עבודה שיהיה גם כזה וגם כזה.

עמית אבנר הוא משקיע ויזם הייטק. הוא נמנה עם 40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker ב–2010

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker