משבר הוא הזדמנות לצמוח

נכון, נדרש לחברה החרדית מעט יותר זמן ליישם את הצעדים שנדרשו כדי להתמודד עם הסכנה לעומת אחרים, אבל חשוב לזכור שלקהילה יש ערכים שהיינו רוצים לשמר גם ב־2020

יהודה מורגנשטרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כמנכ"ל האחראי על יותר מ־500 עובדים, למדתי כי ארגון שבדי.אן.איי שלו טבועות חדשנות וגמישות תפעולית, יכול וצריך להיערך אסטרטגית למציאות משתנה. כך, בחברה הכלכלית לפיתוח בני ברק, היינו קשובים למה שקורה בעולם, והבנו היטב את הערך של תחושת הביטחון לעובדים ובני משפחותיהם, שהיא קריטית הן למקום העבודה והן לחוסן הנפשי של העובדים.

יהודה מורגנשטרן
יהודה מורגנשטרןצילום: ניר קידר

בנוסף נערכנו לשימוש בטכנולוגיות לעבודה מרחוק, זירזנו את הפעלתם של "בוטים" שמעניקים שירות לתושב, ועברנו לעבודה במשמרות תוך שמירה על השרידות הארגונית, וביטחון ובריאות העובדים.

כך, היכולת לראות את המערכה ממבט על, ובניית אסטרטגיית פעולה המבוססת על המשולש של אנשים, טכנולוגיה וגמישות, מאפשרות לארגון לצמוח מתוך המשבר. ביום שאחרי, אפשר להתחיל לשאול שאלות כמו איזה שגרות ניהול נרצה לאמץ, כמה אנו יכולים להתייעל טכנולוגית, מה למדנו על יכולות אבטחת המידע של הארגון וכיצד בונים תוכנית מגירה למשבר הבא.

החברה החרדית, שאני משתייך אליה, היא קהילתית במהותה, ובנויה על משפחות גדולות, יחסי שכנות, ארגוני חסד ותרבות של ביחד. בעת מגפה יש מחיר לקהילתיות. נכון, נדרש לחברה החרדית מעט יותר זמן ליישם את הצעדים שנדרשו כדי להתמודד עם הסכנה לעומת אחרים, אבל חשוב לזכור שלקהילה יש ערכים שהיינו רוצים לשמר גם ב־2020 וחשוב שנבין את המחירים האלטרנטיביים.

בנימה אישית, הימים בהם חשתי שייך למיעוט תחת מתקפה נתנו לי נקודות למחשבה. ראשית, מה מרגיש מישהו אחר השייך לקבוצת מיעוט אחרת במדינה. ושנית, עד כמה חשובה האבחנה שלא כל הגברים החרדים הלבושים בחליפה שחורה הם זהים. לא כל חרדי הוא אותו חרדי שאנו רואים בסרטון וואטסאפ שרץ ברשת או במבזק החדשות.חובתנו להיזהר מהכללות. יש לנו מדינה וחברה אזרחית לתפארת, אנו עוסקים בבנייה של אמון ושותפות גורל, אל נא ניתן לקורונה להרוס לנו את הממלכה.

המילה "משבר" מעוררת בנו רגשות ומדרבנת מערכות, פיזית ונפשיות, לפעולה תחת איום. תקופה זו היא ההזדמנות הטובה ביותר לארגון ולמנהל לצמוח ולהצמיח את השדרה הניהולית שלו. כל מערכת, בין אם היא משפחה, עבודה, קהילה, זוגיות או אחרת, עוברת זעזוע ושינויים שיכולים להיות חיוביים.

יהודה מורגנשטרן הוא מנכ"ל החברה הכלכלית לבני ברק. הוא נמנה עם 40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker ב–2018

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker