דרוויניזם ארגוני בימי קורונה

זה לא פופולרי לומר זאת, אך לצד הקושי הכלכלי שהביאה הקורונה – ושאילץ אותנו לבצע גם החלטות כואבות – המגפה גם השפיעה לטובה על הארגון שלנו

בן מוסקל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בן מוסקל
בן מוסקלצילום: איל יצהר

לפני חודשים אחדים התכנסנו, המנהלים במשרד הפרסום באומן־בר־ריבנאי, כדי לסכם שנה מאתגרת אך מצוינת של עמידה ביעדים שהגדרנו, במינימום נפגעים ובעיקר בדרך שאנחנו גאים בה. חיזקנו מערכות יחסים, הצגנו צמיחה, זכינו במכרזים, וגם באלה שבהם הפסדנו, היינו מרוצים מהתהליך. ידענו שאסור לנו להתבשם, וכמו במשל המפורסם של שלמה המלך, "למרות הכל, גם זה יחלוף". הבנו שכדי לשמר את ההצלחה ואף מעבר, יש עוד כמה דברים שעלינו לממש ב־2020. יצאנו לדרך עם שלושה יעדים חדשים לשנה שזה עתה החלה – ואז הגיעה הקורונה.

זה לא פופולרי לומר זאת, אך לצד הקושי הכלכלי שהביאה הקורונה – צמצום דרמטי בהיקפי הפרסום שאילץ אותנו לבצע גם החלטות כואבות – המגפה גם השפיעה לטובה על הארגון. בראשית מארס נערכנו בכל החזיתות וכבר כשניתנה לציבור המלצה ראשונה למעבר מדורג לעבודה מרחוק, אנחנו עברנו לעבודה מלאה מהבית. כעת, בתום חמישה שבועות של עבודה בדרך זו, אפשר לקבוע שבתקופת העבודה הלא שגרתית הזו נעלמו לנו כל התירוצים האופיינים בבואנו לבצע שינוי ולסגל הרגלים חדשים. מימשנו את כל תוכניות העבודה שלנו ל־2020.

הדי.אן.איי הארגוני הרים את ראשו יותר מאי פעם, בצורת התגייסות מרשימה של כל אחד מהעובדים, הבנת הסיטואציה, נתינה של 450% והיעלמותו של המונח "אגו". רמת התיאום בין האנשים, הסובלנות וההכלה מעולם לא היו כל כך טובות, כולל תרבות דיבור והקשבה שהיא כורח בעולם של שיחות זום. השתפרנו גם ביעד של הפקות הלקחים והעברת הידע, בדמות בניית תהליכים מתגלגלת, תכנון הימים והמשימות בצורה מדויקת לצורך מניעת כאוס, במסגרתם גם הטמענו שגרה של מייל ארגוני יומי עם עדכונים, העשרות, פרגונים וגם חגיגות ימי הולדת. כל זה נועד לחפות על היעדר תרבות האופן־ספייס שלנו, שבה כולנו שותפים תמידיים לעשייה, להצלחות ולכישלונות.

אנו עדים לירידה של כולנו כמה דרגות בפירמידת הצרכים של מאסלו, וכולי תקווה שנוכל לדבר על הקורונה בלשון עבר. ואולם, אין לי ספק שאצלנו תהיה לה תרומה מכרעת להתחשלות הארגונית ולהופעתם של מנהיגים חדשים בתוכנו.

בן מוסקל הוא מנכ"ל משרד הפרסום באומן–בר–ריבנאי (מקבוצת פובליסיס). הוא נמנה עם 40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker ב–2007

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker