שאלה טובה

הדיגיטל הרג את הרומנטיקה? מה עושה לנו חוש הריח

יעל בלקין
יעל בלקין
הנסיך צ'ארלס מריח פרח
הנסיך צ'ארלס מריח פרחצילום: Sang Tan / AP

לריחות יש יכולת ייחודית להציף אותנו בחוויות רגשיות ובזכרונות מהעבר. מחקר שבחן את השפעתם של ניחוחות שונים על התפישה האנושית העמיד לבדיקה קרם גוף במגוון ריחות. הנבדקים ייחסו לקרמים בעלי הריח הנעים יעילות רבה יותר מהקרמים בעלי הריחות הנעימים פחות, אף שהקרם עצמו היה זהה. 

Sugiyama, H., Oshida, A., Thueneman, P., Littell, S., Katayama, A., & Kashiwagi, M. et al. (2015). Proustian Products are Preferred: The Relationship Between Odor-Evoked Memory and Product Evaluation. Chemosensory Perception, 8(1), 1-10.

ייתכן שיש אמת בטענה שהדיגיטל הרג את הרומנטיקה, או לפחות את האהבה ממבט ראשון. הנטייה האבולוציונית שלנו היא להימשך לפרטנרים בעלי מטען גנטי שונה משלנו. נשים שהריחו חולצות גברים שנלבשו במשך שני לילות - העדיפו ריחות של גברים שהיו שונים מהן לחלוטין מבחינת המטען הגנטי והמערכת החיסונית. 

Wedekind, C., Seebeck, T., Bettens, F., & Paepke, A. (1995). MHC-dependent mate preferences in humans. Proceedings Of The Royal Society Of London. Series B: Biological Sciences, 260(1359), 245-249.

איור: חוש ריח
צילום: איור: איריס קוסט

לריחות יש השפעה נוירולוגית ופסיכולוגית. כך למשל, ריח תפוז התגלה כמפחית חרדה אצל נשים; ריח מנטה העלה את מהירות הריצה ואת מספר שכיבות הסמיכה שביצעו נבדקים. נבדקים שהריחו לבנדר פתרו תרגילים מתמטיים מהר ומדויק יותר מנבדקים שהריחו רוזמרין. בקרב אלה שהריחו רוזמרין נצפתה פעילות מוחית מוגברת באונה הקדמית, שאפשרה להם לפתור תרגילים במהירות - אבל בפחות דיוק.

Sowndhararajan, K., & Kim, S. (2016). Influence of Fragrances on Human Psychophysiological Activity: With Special Reference to Human Electroencephalographic Response. Scientia Pharmaceutica, 84(4), 724-751.

חוש הריח קריטי גם בתקשורת לא רומנטית: בעוד בעלי חיים בטבע נוהגים לרחרח זה את זה, וכך לקבל מידע על החיה שמולן, בני אדם עושים זאת באמצעות לחיצת היד. מחקרים גילו שאנשים נוטים לרחרח את כף ידם הלוחצת אחרי לחיצת יד עם אדם בן מינם, ואת כף ידם השנייה אחרי לחיצת יד עם בן המין השני.

Frumin, I., Perl, O., Endevelt-Shapira, Y., Eisen, A., Eshel, N., & Heller, I. et al. (2015). A social chemosignaling function for human handshaking. Elife, 4.

רשתות שיווק ומקומות אירוח משתמשים בריחות שונים להעצמת החוויה של הלקוחות. כך למשל, ריח של שוקולד גרם לקונים להישאר בחנות יותר זמן, לבחון את הפריטים במשך זמן ארוך יותר וגם מעלה את המכירות בחנויות ספרים.

Doucé, L., Poels, K., Janssens, W., & De Backer, C. (2013). Smelling the books: The effect of chocolate scent on purchase-related behavior in a bookstore. Journal Of Environmental Psychology, 36, 65-69.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker