זווית אחורית |

הבינג' של הפליאדים

בערוץ היוטיוב "הפליאדים של אלסיון" יש יותר מ–150 סרטונים המנסים לשכנע את הצופים שכל מה שהם יודעים על העולם והסדר החברתי הוא טעות

ירון כהן צמח
ירון כהן צמח
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירון כהן צמח
ירון כהן צמח

אי שם, הרחק הרחק במעמקי החלל החיצון, שוכנת לה קבוצת הכוכבים הנקראים "הפליאדים". ההערכה היא שהקבוצה מכילה אלפי כוכבים צעירים הנמצאים במרחק של 450 שנות אור מאיתנו, אך רק מעטים מהם זוהרים ומאירים.

זוהרה של הקבוצה בשמי הלילה הביא לכך שכבר בימי קדם היא נהפכה למוקד של סיפורי מיתולוגיה, ולכוכביה הבהירים ביותר ניתנו שמות וחוברו עליהם אגדות. בעולם היווני הקדום הכוכבים הבהירים היו בנותיו של הטיטאן אטלס, ששלחו יד בנפשן לאחר שאביהן קיבל את העונש לשאת את כדור השמים על גבו. מאז שאבי האלים זאוס קבע את מקומן בשמים בכדי להקל על סבלן, הן צופות על המתרחש בכדור הארץ. בתרבות היפנית הקבוצה נקראת סובארו, ועל שמה קרויה יצרנית הרכב, שהכוכבים נהפכו לסמלה. יש מיתוסים לפיהם גם השמש היא חלק מאותה קבוצה, או שהיתה בה אך נדדה הרחק. ומכאן, בתרבויות רבות הצביר מסמל חוכמה וסדר, והתבוננות באור שמגיע משם שקולה לחזרתה של השמש אל מקורה.

במקביל, אי שם בחלל האינסופי של האינטרנט, אך לא כל כך רחוק מכף ידכם, שוכן לו עולם היוטיוב של הפליאדים, או בשמו הרשמי – "הפליאדים של אלסיון", כשמו של אחד מהכוכבים בצביר. כמתחייב משמו, הוא כל כולו מפעל קסום של חוכמה נסתרת, שמייצר בלי סוף ובכמות עצומה סיפורי קנוניה קוסמית בדבר הקיום האנושי בחלל האינסופי.

"הפליאדים של אלסיון".כמות עצומה של אירועי יומיומיים, כתבות עיתונאיות וחצאי עובדות מדעיות המשולבים ברצף בלתי פוסק של אימג'ים ממאגרי תמונות צילום: צילום מסך מתוך ער

נכון להיום, יש בערוץ יותר מ־150 סרטונים של יותר משעה כל אחד, העמוסים במידע, אלמנטים גרפיים ומוזיקה דרמטית. כל סרטון כזה נושא מסר מהפליאדים, ומנסה לשכנע את הצופים שכל מה שהם יודעים על העולם והסדר החברתי הוא טעות, וכי האמת נמצאת אי שם בחלל הפליאדי.

בעזרת התייחסות לכמות עצומה של אירועי יומיומיים, כתבות עיתונאיות וחצאי עובדות מדעיות המשולבים ברצף בלתי פוסק של אימג'ים ממאגרי תמונות, מנסה הסדרה להסביר את כל הדברים "הלא מוסברים". אלה כוללים סיפורים על שערי חלל, ישויות קוסמיות, מולטי יקומים, שינויי די.אן.איי, אסטרונאוטים של זמן, ערים נסתרות במעמקי האדמה, הבונים המסתוריים של הפירמידות, שחיתויות פוליטיות, פרויקטים סודיים באנטרקטיקה, עלייה ונפילה של אימפריות וכמובן גלגולי נשמות, מסרים נסתרים מכוכב ניבורו, רצח קנדי ושלטונו הבלתי־הגיוני של טראמפ, ובעצם כל מה שאפשר להשליך אל התבשיל כיד הדמיון.

בסופה של צפיית בינג' בסדרת הסרטונים הפליאדים מתגלה תמונת עולם ברורה, קסומה ואחידה, בעלת היגיון פנימי חזק שעומד בניגוד לתופעות היומיומיות שלנו שלכאורה לא קשורות זו לזו. מתברר, שמאחורי הקלעים, מתחולל מאבק בלתי פוסק בין הטוב הקוסמי שמבקש להוביל את האנושות, ילידת האור, אל השלב הפליאדי שלה, לבין העשירים, הממשלות, המדע ועיתונות המשתפת עמם פעולה, כדי להוליך שולל את בני האדם ולבלום את ההתקדמות לשלב הבא.

הסרטונים התחילו להתפרסם באופן אנונימי ב־2013, ופתחו עם ההסבר המתבקש מדוע לא נחרב העולם ב־2012, כפי שחזו בני המאיה (התשובה? כמובן, בגלל ישויות האופל, קרי החשודים הרגילים של התעשייה והעסקים והממשלות), והמשיך מאז בקצב של סרטון בכמה חודשים המגיב למאורעות היומיום, שבהם כל אסון (רעידות אדמה, התפרצות הרי געש, פיגוע מגדלי התאומים, הברקזיט ובחירתו של טראמפ) מקושר לאירועים קוסמיים נסתרים.

כך לדוגמה, בסרטון שהועלה בערוץ בחודש שעבר הוצגה תעשיית התרופות כמקור כל הרוע. הסרטון מציג את המחקרים האחרונים בדבר הסכנות שבאכילת מזון עם סוכרי־תעשייה, ואת ההשפעה של כדורים כימיים ומזון לא טבעי על המוח והגוף. הוא גם מהלל את הצורך בנפש בריאה בגוף בריא, ומציג תפישה רעננה שאומרת שגוף האדם לא אמור להיות חולה, ויודע לתקן את עצמו גם ללא תרופות.

ואולם, כאן נגמר הממד ה"מדעי". מעבר לו שוכן עולם אפל שבו יש תאגידים רשעים, ישויות קוסמיות, שליטים נסתרים ומה לא, שפועלים ללא הרף כדי לכבול את האדם ולגרום לו להתמכר לתרופות ומזון לא בריא, במסגרת מזימה בינלאומית המובלת על ידי תעשיית התרופות והחיסונים. מטרתה של זו היא לכבול את האנושות אל הממד הנמוך והארצי ולשאוב את הבריאות והאנרגיה של כולנו, כדי להפוך אותן לכסף.

ממקום זה אולי אפשר להצביע על סוד כוחם של סיפורי הקונספירציה – הם אינם מומצאים על בסיס ריק, אלא הם תמיד עומדים על מקרים מוכרים מהזירה הציבורית או על ברירה של הצגת עובדות מדעיות. החיבור בין אלה והצגתם באופנים שונים כיד הדמיון במסגרת תפישת עולם שונה מהמקובל מעניקים לסיפורים חזות של אמת, כזו המציגה הסברים לתופעות ולבלבול הרב ששורר כיום, ושלכאורה יש לבחור בינה לבין הסיפור של הממסד שהופך אותנו לאומת זומבים. וחייבים לומר, שבעידן של פייק ניוז ואמת אלטרנטיבית – העולם הפליאדי הנסתר לא כל כך מוזר.

אך אין לנו מה לדאוג, כך מתברר כבר מהסרטון הראשון, שהרי בריגדות החלל הנישאות על כר של אהבה קוסמית בדרכן לחלץ את האנושות מפני נפילה אל ענן כוכבי מסתורי שבו מחכים לנו כוחות האופל. כל מה שנותר לנו זה לכוון את התדר שלנו לכוכב אלסיון ולחכות לספינת החלל הקוסמית שתבוא לקחת אותנו מכאן. ובחזרתנו אל הפליאדים ננוחם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker