מגזין TheMarker

האשה שעשתה היסטוריה בוול סטריט - ובכמה זינק הבונוס השנתי הממוצע מאז 1985

לורן סימונס עשתה היסטוריה כאישה השחורה הראשונה שהחלה לעבוד כסוחרת בבורסת ניו יורק. אבל זה לא באמת שינה משהו במקום הלבן והעשיר ביותר באמריקה

נדן פלדמן
נדן פלדמן
לורן סימונס בבורסת ניו יורק. הסרט ההוליוודי כבר בדרךצילום: Richard Drew / AP

אחד הגורמים הבולטים לפערי השכר הגדולים בארצות הברית הוא מגזר הפיננסים, שמתגמל את בכיריו במשכורות עתק ובבונוסים שנתיים של שבע ספרות. מאז 1985 הבונוס השנתי הממוצע בוול סטריט זינק בכ־1,000% ל־153 אלף דולר ב־2018 – בעוד ששכר המינימום דורך כבר שנים במקום ומסתכם ב־7.25 דולרים בלבד.

נתונים שפורסמו לאחרונה חושפים את גובה השכר והבונוסים בוול סטריט, וגם את הפערים המגדריים והגזעיים במגזר הפיננסים. המאיון העליון של וול סטריט, מתברר, ממשיך להיות מועדון סגור של גברים לבנים.

שיעור הגברים בקרב מנהלים בכירים בחמשת בנקי ההשקעות הגדולים הוא 70% עד 80%, לפי נתונים שפרסם לאחרונה משרד העבודה של ארצות הברית. בסיטי, גולדמן סאקס, ג'יי.פי מורגן, מורגן סטנלי ובנק אוף אמריקה, שיעור הלבנים בתפקידים האלה נע סביב 80%. זה אומר ששיעור הגברים הלבנים בתפקידים אלה הוא לכל הפחות כ־56% ובמקסימום כ־70%. טווח זה גבוה משמעותית משיעור הגברים הלבנים בכלל אוכלוסיית ארצות הברית – 31%.

פירוש הדבר הוא שנשים הן מיעוט קטן מבין האנשים שנותנים את הטון בול סטריט. אם שיעור הנשים בתפקידים הבכירים בבנקי השקעות הוא סביב 20%, המשמעות היא שהמצב בוול סטריט חמור אף יותר מאשר בענקיות עמק הסיליקון, שבו החברות הגדולות סופגות בשנים האחרונות ביקורת קשה על תקרת הזכוכית שהן מציבות עבור מי שאינו גבר לבן. בפייסבוק, למשל, שיעור הנשים בתפקידים בכירים הוא כ־30%, לפי נתוני 2018; באפל 29%, ובגוגל 26%. חריגה לטובה נטפליקס, שהכריזה על מחויבותה לשוויון מגדרי מלא בתפקידים בכירים – ו־47% מהם מאוישים על ידי נשים, לפי נתוני 2018.

באשר למיעוטים, חברות עמק הסיליקון מתהדרות בשיעור גבוה מאוד של אסייתיים – בין 30% ל־40% ברוב החברות הגדולות, בעוד ששיעור השחורים וההיספאנים נמוך ביותר, ומסתכם בפחות מ־5% לכל אחת האוכלוסיות ברוב החברות הגדולות.

וול סטריט ועמק הסיליקון אינם הענפים היחידים בשוק התעסוקה שיש בהם רוב גברי מובהק. אבל הבעיה של מבצרי האליטה הלבנה היא כפולה – לא רק שגברים לבנים שולטים בה, אלא שהם גם נהנים מתנאי השכר הטובים ביותר בשוק התעסוקה.

ובעוד גברים לבנים שולטים בוול סטריט, נשים שחורות נמצאות שם בשיעורים זעומים. הנה סיפור שממחיש עד כמה המצב עגום עבור נשים שחורות בוול סטריט: לפני כשנה לורן סימונס בת ה־23 עשתה היסטוריה כשהיתה האישה השחורה הראשונה שעובדת כברוקרית במשרה מלאה בבורסת ניו יורק (NYSE). הבורסה הזאת פעילה מאז 1817 – כלומר היא קיבלה לשורותיה את השחורה הראשונה אחרי 201 שנה. האמריקאים היו כל כך נרגשים מסימונס, עד שהיא זכתה לכתבות מפרגנות בתקשורת, ובנובמבר 2018 פורסם כי סיפורה יעובד לסרט הוליוודי.

הדבר הזה לא רק מעיד על ההגמוניה של גברים לבנים במגזר הפיננסים, אלא גם מראה עד כמה התרבות הפוליטית בארצות הברית עודנה שמרנית – גם אחרי שמונה שנים של נשיא שחור ראשון בבית הלבן, גם אחרי שיח ציבורי עקבי וקולני לטובת שילוב נשים ושחורים במקומות שעד כה היו סגורים בפניהם בשוק התעסוקה.

מי שתוהה אם ייתכן שלנשים שחורות פשוט אין מוטיבציה להגיע למקומות מאתגרים כמו קומת המסחר של בורסת וול סטריט, יכול להעשיר את עצמו במידע הבא: באותו חודש שבו פורסמה הידיעה על הסרט העתידי שמבוסס על סיפורה של סימונס, פרסם ארגון קטליסט, הפועל לקידום נשים בשוק העבודה, סקר שבחן את שיעור ההשתתפות של נשים ממיעוטים שונים בשוק העבודה, וגם את העמדות שלהן לגבי משרות ניהוליות. לפי הסקר 87% מהנשים השחורות היו רוצות להיות בתפקיד מנהיגותי משפיע בארגון, בעוד 81% מהן פועלות לקידום למשרה ניהולית. המספרים הללו דומים לשיעורי ההשתתפות של גברים לבנים במשרות הבכירות בוול סטריט.

אנחנו רוצות גם – אומרות הנשים השחורות; עדיין לא, מסמנים להן הגברים הלבנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker