מגזין TheMarker |

החיים בלבן ובמטאל

נהגי כל העולם וגם בישראל מעדיפים את המכונית שלהם בכל צבע - רק שיהיה לבן או אפור–מטאלי

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

אחד ממשחקי הילדים האהובים – לנסות למצוא מכוניות צבעוניות בכבישים – נהפך מאתגר יותר ויותר בחלוף השנים. זו לא רק תחושה. לפי ניתוח של רשות המסים על בסיס נתוני משרד התחבורה, 84% מהמכוניות שנמכרו בישראל ב־2016, היו בצבעים שחור, לבן או אפור לגווניו, ורק 16% היו צבעוניות. ב־1990 היה שיעור המכוניות הצבעוניות 55%.

אפשר היה להסביר זאת בנטייה של הישראלים לצבעים בהירים שמפחיתים מעט את ההתחממות של המכונית בשמש בחודשי הקיץ – אף שהטמפרטורה במכונית מושפעת יותר מגודל השמשות מאשר מהצבע – אבל ההעדפה הגוברת למכוניות בצבע שחור או אפור־כהה סותרת את ההנחה הזו. ההסבר האמיתי טמון, כנראה, בשוק המכוניות המשומשות.

מכוניות חדשות ממתינות לשילוח במפעל יונדאי בדרום קוריאהצילום: בלומברג

איתי פישר, מנהל המכירות של אוטודיל, אומר כי "הצבע תופס מקום מרכזי בהחלטה האם לקנות מכונית. הרוכשים הם אנשים סולידיים בדרך כלל, והם חושבים על המכירה הבאה ובוחרים בצבע שהם חושבים שיהיה להם קל למכור. לכן, הצבע הלבן שולט במכירות. זה מתחיל בסיבה הפרקטית שכן קל יותר לטשטש תיקוני פחחות. אדום, צהוב ותכלת הן בחירות שמאפיינות צעירים שרוכשים מכוניות קטנות". לדבריו, לקוחות יוקרה מעדיפים מכוניות לבנות שמשדרות צניעות מסוימת, בהשוואה לגוונים של אדום או צהוב. "אך בעיקר נרשם ביקוש לצבע השחור, שהוא סולידי אבל יותר בולט", הוא אומר.

כשהמכוניות יקרות כל כך, לא מפתיע שגם קוני המכוניות החדשות לא לוקחים סיכונים, ורוכשים מכונית שהם מעריכים שיהיה להם קל למכור כמשומשת. ציי הרכב השמרניים רכשו ב־2016 בעיקר מכוניות מונוכרומטיות (בגוונים של לבן, אפור ושחור). רק 11.5% מהרכישות שלהם היו מכוניות צבעוניות. הלקוחות הפרטיים לא העזו הרבה יותר, ומכוניות צבעוניות היוו 18.6% מכלל המכוניות שרכשו. הצבע הפופולרי ביותר בקרב לקוחות פרטיים הוא לבן, עם כ־41% מכלל הרכישות, כשהוא מקדים את גווני האפור שהגיעו ל־26.7%.

רשות המסים ניתחה את הרכישות גם לפי גיל ומגדר, וגילתה שקניית מכוניות צבעוניות נפוצה יותר בקרב נשים, ומכוניות שחורות – חביבות במיוחד על צעירים. שיעור המכוניות השחורות שקנו גברים מתחת לגיל 25 היה 25%, וככל שקבוצת הגיל עולה כך קטן שיעורן עד ל־7.6% בקרב בני 66 ומעלה. רק 13.3% מכלל המכוניות שקנו גברים הן צבעוניות, ואצל נשים שיעורן 18.7%.

עוד מתברר מהנתונים כי יש יותר מכוניות צבעוניות קטנות, ויותר מכוניות יוקרה שחורות. 35% מכלל המכירות של מכוניות במחיר של עד 85 אלף שקל (שכוללת בעיקר מכוניות מיני), היו של מכוניות צבעוניות לעומת פחות מ־5% ברמות המחיר של יותר מ־300 אלף שקל. ככל שהמחיר עולה, גדל שיעור רכישת המכוניות השחורות, ומגיע לכמעט רבע מהן כשהמחירים מטפסים ליותר מ־300 אלף שקל. החיבה הישראלית למכוניות לבנות אינה ייחודית. לפי נתונים של יצרנית צבעי המכוניות האמריקאית אקסלטה, 39% מכלל המכוניות שנמכרו בעולם הן לבנות, ורק 18% צבעוניות. ההעדפה למכוניות לבנות בולטת במיוחד בסין (62% מכלל המכירות) ובצפון אמריקה ובאירופה הצבע הכחול פופולרי יחסית (10%).

בפעם הבאה שתסתובבו דקות ארוכות בניסיון לאתר את המכונית הלבנה שלכם בחניון, אולי תתנחמו בכך שאתם לא לבד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker