40 הצעירים המבטיחים 2011: המנהלים - מגזין TheMarker - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

40 הצעירים המבטיחים 2011: המנהלים

הם לא מסתכלים רק על התפקיד הבא בקריירה, ואפילו לא רק על טובת החברה שהם מובילים - הם רואים את התמונה הרחבה של הענף או התחום שבו הם פועלים, ורוצים להשפיע, לשנות ולשפר

15תגובות

המנהלים הצעירים לא מסתכלים רק על התפקיד הבא במעלה סולם הקריירה, ואפילו לא רק על טובת החברה שהם מובילים. הם רואים את התמונה הרחבה של הענף או התחום שבו הם פועלים. הם מסתכלים על ההקשרים הרחבים יותר, ורוצים להשפיע, לשנות ולשפר. הכירו את עשרת המנהלים המבטיחים של חברות האינטרנט הישראליות.

 

יונתן אדירי - בחזית המהפכה של תעשיית הרכב

מלניקוב אילייה

תפקיד: יוזמות אסטרטגיות בינלאומיות בבטר פלייס.

גיל ומצב משפחתי: 29, נשוי טרי.

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "פגישה של שמעון פרס כשעבדתי עבורו עם אובמה בבית הלבן. אתה מבין מה זה אחריות. זה לא צרפת או בריטניה, שנסמכות על מישהו אחר. לאובמה אין למי לפנות לעזרה. היכולת להשפיע על התהליך לקראת הפגישה היה רגע מאוד משמעותי, רגע מעצב".

מה היית משנה בתחום שלך? "יש מדינות שמחויבות לסטטוס קוו של תעשיית רכב וקשה לזהות מנהיגים שיעשו שינוי ויאיצו את התעשייה לעבור מהפכה. זה קורה בעיקר בשווקים מפותחים יותר. גם כשהפרדיגמה הישנה לא רלוונטית - הסטטוס קוו משרת כמה אנשים, ואנחנו בבטר פלייס מפריעים למי שעושה כסף מהסטטוס קוו".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "אולי לומד רפואה. זה התחום שמושך אותי. שם החשיבה האקספוננציאלית כבר קרתה".

מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? "להיות אבא טוב ובן זוג. הייתי רוצה להיות בעמדת קבלת החלטות על המדינה והעם היהודי".

למה אנחנו חושבים שהוא יגיע רחוק: לאדירי רשימת הישגים מכובדת כבר בגיל צעיר. הרעיונות שלו בתחום שיתוף מכוניות והשכרת רכב לטווח קצר, יחד עם העבודה בבטר פלייס, מביאים אותו לעמדת השפעה על תעשיית הרכב העולמית.

 

אבנר מנדלסון - יציבות מעל לכל

מלניקוב אילייה

תפקיד: ראש מטה המנכ"ל וראש מערך האסטרטגיה של קבוצת לאומי.

גיל ומצב משפחתי: 36, נשוי + 2.

מה היה הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "נפילת ליהמן ברדרס - אירוע מכונן לגבי תפיסת הסיכון בתחום, החשיבות של שמירה על יציבות מעל לכל, ועקרונות ניהול הסיכונים".

מה היית משנה בתחום שלך? "יותר פשטות - התהליכים והמערכות בבנקאות מאוד מורכבים. יותר פשטות ואוטומציה".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "מנהל בית ספר או מנהל קבוצת כדורגל".

למה אנחנו חושבים שהוא יגיע רחוק: מנדלסון ניחן באינטליגנציה גבוהה בשילוב עם אינטליגנציה רגשית יוצאת דופן. השילוב מאפשר לו לראות את הנולד ולגייס שותפים לדרך.

 

חגי מילר - להבין את המגזר הפרטי

מלניקוב אילייה

תפקיד: סמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי, סופרגז.

גיל ומצב משפחתי: 37, נשוי + 1.

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "מינוי לסגן בכיר לחשכ"ל, והתפקיד הנוכחי שבו ניתנה לי ההזדמנות להיות שותף למהפכה בארגון ולפיתוח תחומי עיסוק חדשים".

מה היית משנה בתחום שלך? "הייתי מבקש מהרגולטורים לנסות ולהסתכל על המציאות גם מנקודת המבט של המגזר הפרטי ולראות בו שותף. ראייה שכזו תסייע לפיתוח התחומים שמתקדמים היום לאט מדי, תוך פגיעה בסופו של דבר בכלכלה הישראלית".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "קרוב לוודאי בתחום אחר שיהיה בו עניין ואתגר בדומה למה שאני עושה כיום".

מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? "אני מקווה להמשיך ולהתקדם לתפקידי ניהול בכירים בתחומי האנרגיה והתשתיות".

למה אנחנו חושבים שהוא יגיע רחוק: מילר מציג מנעד נדיר של התמקצעויות בענף התשתיות בישראל. המפתחות שקיבל לידיו מקבוצת עזריאלי, לשם פיתוח עסקיה בתחומי האנרגיה השונים - יעלו אותו בשנים הבאות מדרגה מהותית נוספת.

 

ליטל אשר־דותן - מוצרי צריכה הם היי טק

מלניקוב אילייה

תפקיד: מנהלת מרכז חדשנות בפרוקטר אנד גמבל (P&G) ישראל.

גיל ומצב משפחתי: 33, נשואה + 3.

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "ההקמה של מרכז החדשנות בישראל. זה הישג לשכנע חברה בינלאומית כמו P&G, עם 26 מרכזי פיתוח בעולם, לשים את ישראל על המפה ולהקים פה מרכז שישמש כנציגות שמתקשרת עם אוניברסיטאות וסטארט אפים".

מה היית משנה בתחום שלך? "אני רוצה לגרום לאנשים להבין שמוצרי צריכה הם היי טק".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "רופאה".

מה את רוצה לעשות כשתהיי גדולה? "להמשיך להיות בתפקיד עם השפעה שמפגיש אותי עם הרבה אנשים, ובעיקר להמשיך ולהוביל שינוי גדול, לא משנה באיזה תחום אעסוק".

למה אנחנו חושבים שהיא תגיע רחוק: לאשר־דותן יש את היכולת להניע תהליכים והבנה מערכתית איך לפעול. היא יודעת לנווט בין הרב לאומיות לפעילות המקומית בצורה המקדמת את כל הצדדים.

 

אפרת ליאני - המפתח נמצא במשאבי האנוש

תפקיד: סמנכ"ל משאבי אנוש מיקרוסופט ישראל (שיווק מכירות וטכנולוגיה).

מלניקוב אילייה

גיל ומצב משפחתי: 36, נשואה לארי, הורים לנעם.

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "כשהודיעו לי בזמן שהייתי בסבב פגישות במטה האזורי של החברה בחו"ל שמוניתי לתפקיד סמנכ"ל משאבי האנוש במיקרוסופט ישראל".

מה היית משנה בתחום שלך? "הייתי מחזקת ומעמיקה את הקשר של משאבי אנוש עם היעדים העסקיים של הארגון. גוף משאבי האנוש יכול להיות שותף אסטרטגי מוביל ובעל תרומה גדולה להצלחת הארגון".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "הייתי בוודאי עובדת עם אנשים, מובילה תחום שישפיע ויחולל שינוי, ומשלבת את הפעילות עם התחביב שלי - צילום. ייתכן שהייתי משקיעה בתחביב יותר, ומפיקה תערוכת צילום שתתמקד באנשים".

מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה? "להמשיך להוביל גופים של משאבי אנוש בארגונים גדולים ובעלי השפעה, ולהמשיך במקביל את ההתפתחות האישית שלי בתחום האקדמי".

למה אנחנו חושבים שהיא תגיע רחוק: ליאני משלבת ידע מקצועי נרחב עם יכולות ביצוע גבוהות שמאפשרים יחד את מימוש הפוטנציאל האנושי של הארגון ורתימתו בצורה האפקטיבית ביותר להשגת יעדיו. מרכיב מרכזי בתפישה זו הוא הצורך לשלב נשים בעמדות הבכירות ביותר בארגון, ואפרת חותרת ליעד הזה.

 

עמיר שאלתיאל - מכר את הדירה הראשונה בגיל 8

מלניקוב אילייה

תפקיד: מנכ"ל קבוצת אלדר.

גיל ומצב משפחתי: 38, נשוי + 2.

מה הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "כשרכשתי את החלק של השותף שלי בחברה. זה היה רגע מכונן, תחושה עילאית של עצמאות".

מה היית משנה בתחום שלך? "לצערי, על אף שהתחום של שיווק נדל"ן התפתח והתמקצע מאוד בשנים האחרונות, עדיין פועלים בו גורמים לא לגמרי מקצועיים ושרלטניים, שפוגעים בלקוח ובתדמית של המקצוע. הייתי שמח אילו כל העוסקים במקצוע היו שומרים על הגינות וניקיון כפיים".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "אילו יכולתי להתמקד בעשייה שאינה חומרית, הייתי אולי פותח מסעדה קטנה ומעולה, בעיירה ציורית, בשביל הפאן של אוכל טוב ואירוח, ולא בשביל הכסף".

מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? "אני רוצה להשפיע, בכל תחום שבו אעסוק בעתיד, תמיד ארצה להיות גורם שמביא לשינוי, מעצים, שמשאיר חותם".

למה אנחנו חושבים שהוא יגיע רחוק: לשאלתיאל שילוב נדיר של שתי תכונות: גיל צעיר וניסיון. הוא פעל בתקופת הגאות של שנות ה־90, כאיש שיווק של אפריקה ישראל, חווה את המיתון של סוף שנות ה־90 ותחילת שנות ה־2000, והדבר הועיל לו בהובלת החברה שלו לעמדת המפתח שבה היא נמצאת כיום.

 

יריב בר־דעה - שיווק אמין הוא השקעה לטווח ארוך

מלניקוב אילייה

תפקיד: מנהל פיתוח עסקי ומנהל השיווק בב.ס.ר ישראל נדל"ן.

גיל ומצב משפחתי: 33, נשוי.

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "המשבר הפיננסי הגלובלי שהתחיל ב־2008 לימד אותי כי שוק הנדל"ן העולמי, שאמור היה להיות מושתת על חוקי הביקוש וההיצע, הפך במהרה לבועה, כתוצאה ממינופים אדירים וכסף זול".

מה היית משנה בתחום שלך? "את תחום השיווק בארץ. שיווק צריך להיות אמיתי ומדויק ולא מבוסס על עיגול פינות, חצאי אמיתות ושקרים. שיווק אמיתי מוביל את החברה ליצירת מוניטין טוב ולפריון עסקי בעתיד".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "להערכתי הייתי פונה לתחום ההשקעות, בדיקת חברות, ניתוח דו"חות במטרה לרכוש ולהשביח או לפרק אותן.
מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? להמשיך עד לתפקיד בכיר כשותף באחת החברות הגדולות בתחום הנדל"ן או ההשקעות".

למה אנחנו חושבים שהוא יגיע רחוק: נדל"ן הוא לא תחום של אקזיטים מהירים, אלא ריצה למרחקים ארוכים. מי שהתמידו בריצה הזו היו דווקא הנדל"ניסטים הצנועים שעשו הרבה ודיברו מעט. אנשים כמו בר־דעה. סביר שבעשור הקרוב נראה אותו באחד מהתפקידים הבכירים בשוק הנדל"ן.

 

רון בר־אל ועדו הר־טוב - שר אוצר או בכיר ב־HBO

תפקיד: מנכ"לים משותפים BBDO IM.

מלניקוב אילייה
מלניקוב אילייה

גיל ומצב משפחתי: 38, רווק במצוד (רון), 35, נשוי + 2 (עדו).

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "משה ורדי ושילה דה־בר עורכים לי מבחן ידע כללי מפרך" (רון), "פרשת הירשזון והטיפול בה - זו היתה רכבת הרים תקשורתית וציבורית" (עדו).

מה היית משנה בתחום שלך? "את התפיסה הציבורית הקיימת על התחום והעוסקים בו" (רון), "את העומס הנפשי, הלחץ והשטחיות" (עדו).

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "סקי בהרי האלפים. רציני לגמרי" (רון), "חקלאי ברמת הגולן" (עדו).

מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? "מנהל התוכניות של HBO" (רון), "שר האוצר" (עדו).

למה אנחנו חושבים שהם יגיעו רחוק: עדו ורון לא מופיעים הרבה בתקשורת, ובכל זאת השניים נחשבים היום ליועצים מובחרים לניהול תדמית ציבורית של חברות. ביחד הם מנהלים עסק ייחודי מאוד בנוף הישראלי - מין הכלאה בין משרד יח"צ, פרסום ולובינג.

 

זיו שדה - מכוון הכי גבוה שאפשר

מלניקוב אילייה

תפקיד: מנהל מחלקת מימון פרויקטים בכלל ביטוח.

גיל ומצב משפחתי: 34, נשוי + 4.

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "הסגירה הפיננסית של פרויקט דוראד - שבו הובלתי את ארגון המימון של הגופים המוסדיים".

מה היית משנה בתחום שלך? "הייתי פועל להגברת התחרותיות בשוק המימון, על ידי מיצוב דומיננטי וגבוה יותר של המוסדיים".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "ללא כל ספק הייתי נשאר בעולם העסקי, אם כי ישנם תחומים רבים שמרתקים אותי מעבר לו. פעם בשנה אני מדריך ישראלים באתרי סקי שונים בעולם ובשנים האחרונות גיליתי מחדש את תחום ספורט הסיבולת, ואני משתתף קבוע במרתונים ובתחרויות טריאתלון".

מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? "אני מכוון הכי גבוה שאפשר. אני בהחלט רואה את עצמי משתלב בהנהלת אחת הקבוצות המובילות במשק ומסייע להוביל אותה להישגים משמעותיים".

למה אנחנו חושבים שהוא יגיע רחוק: שדה אחראי לאחד הזינוקים המטאוריים בענף הפיננסים, ויושב היום על משבצת רבת פוטנציאל בתחום מימון הפרויקטים בישראל.

 

הילה מדינה־שטבהולץ - להזיז תהליכים וליצור משהו

מלניקוב אילייה

תפקיד: מנהלת פרויקטים אסטרטגיים (PMO) בקבוצת פסגות. במסגרת התפקיד מנהלת את תוכנית "100 ימים" של פסגות (מתודולוגיה תכנונית של קרן אייפקס להשבחת חברות), ומובילה פרויקטים חוצי ארגון.

גיל ומצב משפחתי: 35, נשואה.

מהו הרגע המשמעותי בקריירה שלך? "אני מאמינה בתהליכים ובהתפתחות ופחות ברגע שמחולל שינוי".

מה היית משנה בתחום שלך? "כרגע לא הייתי משנה דבר, טוב לי איפה שאני נמצאת ואני נהנית מכל רגע".

מה היית עושה אם לא היית בתפקיד הנוכחי? "אני מרגישה שאני עושה בדיוק את מה שמתאים לי ומה שאני טובה בו".

מה את רוצה לעשות כשתהיי גדולה? "אני רוצה להיות במוקד של הובלת תהליכי שינוי ויצירת ערך".

למה אנחנו חושבים שהיא תגיע רחוק: להילה יש יכולת לשלב בין ידע מקצועי לביצוע. היא מצליחה לקחת את הכשרתה כעורכת דין והבנתה בשוק ההון ולתרגם אותם למהלכים אסטרטגיים פרקטיים. לא אחת בישיבות היא זו שדואגת שהדיון יחזור לעיקר, אחראית לכך שהחלטות שהתקבלו יתורגמו למטרות וליעדים, ייקבע לו"ז ויהיה ביצוע בפועל.

לצפייה ברשימות הצעירים המבטיחים לפי קטגוריות - לחצו על הלינקים:

40 הצעירים המבטיחים 2011: משרתי הציבור

40 הצעירים המבטיחים 2011: המדענים

40 הצעירים המבטיחים 2011: המשפטנים

40 הצעירים המבטיחים 2011: ההייטקיסטים

40 הצעירים המבטיחים 2011: היצירתיים

------------------

 

הרשימות המלאות מתפרסמות בגיליון יולי של מגזין TheMarker

להזמנות חייגו 1-700-700-250

 

40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker לשנת 2010

40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker לשנת 2009

40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker לשנת 2008תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#