שוק הקיסרים

מדיניות הילד האחד בסין הולידה דור קיסרים מפונקים. מאחורי האובססיה לגידול וטיפוח הדור הבא מסתתרות הזדמנויות עסקיות קורצות

יעל עינב
יעל עינב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל עינב
יעל עינב

בסלנג הסיני מציין המושג "שישה כיסים" שני הורים וארבעה סבים וסבתות שכיסיהם וחסכונותיהם פתוחים בפני הילד-הנכד, והם חפצים להמטיר עליו את כל הטוב שבעולם. העם הסיני החסכן (המקדיש 30% מהכנסתו לחסכונות ), נהיה פזרן כאשר מדובר ברווחתו של הצאצא - בן יחיד להוריו כתוצאה ממדיניות הילד האחד בסין. בשבילו, שום דבר אינו יקר מדי.

המציאות הזו, לא נוחה ככל שתהיה לצעיר שעומס ציפיות כבד מונח על כתפיו, מייצרת הזדמנויות ופוטנציאל עסקי גדול. אחרי שורת שערוריות והרעלות מזון מתוקשרות בסין, ההורים אינם לוקחים יותר סיכון, ומעדיפים באופן ברור מוצרים מיובאים. רעש גדול עוררה בסין שערוריית המלנין בחלב לתינוקות, שהמית 6 ילדים ופגע ב-300 אלף נוספים. לכך נוספו מחדלים נוספים, כגון שערוריית הביצים הנגועות ומשחות השיניים שהכילו חומרים כימיים מזיקים.

אירועים אלה, לצד ההנחה הרווחת במדינה כי התוצרים במערב איכותיים יותר בגלל הקפדה על בקרת איכות גבוהה ותהליכי ייצור מחמירים יותר - קיבעו בקרב ההורים הסינים את התודעה שמוצרים מיובאים בריאים יותר ובטוחים יותר. אגב, דווקא מחדל הצעצועים המורעלים מתוצרת סין, שהטריד מאוד את ההורים המערביים, לא היכה גלים בסין. הסיבה לכך פשוטה: ההורים הסינים ממילא קונים רק צעצועים מיובאים.

היתרון הברור של המוצרים הזרים נתן את האות לעליית מחירים בסין. הרגישות הנמוכה למחיר הובילה לעלייה תלולה במחירי מוצרי התינוקות; המחירים הגבוהים תרמו מצדם לרווחיות גבוהה ולהפיכת שוק מוצרי התינוקות למועדף על ידי חברות זרות. בתוך השוק הזה נוצרו הזדמנויות יוצאות דופן למזון בריאותי נטול שומנים בעבור דור הנסיכים שסובל מהשמנת יתר, לביגוד לתינוקות ולמוצרי היגיינה. אפילו חיתולים מתוצרת חוץ, ריחניים ועדינים, נמכרים במחירים שערורייתיים להורים המודאגים.

בתמורה לסיפוק צרכיו הגשמיים, נדרש הצעיר לגמול להוריו בהצטיינות יתרה בלימודים, כך שיהיה מוכן לקולג' יוקרתי או ללימודים גבוהים בחו"ל. נסיך ממוצע מבלה את זמנו בין לימודים אינטנסיביים בבית הספר לחוגי העשרה וחיזוק ההשכלה בשעותיו הפנויות, לימוד שפה נוספת (אנגלית, לרוב), נגינה, דרמה ותגבור במקצועות חלשים (בעיקר מקצועות ריאליים ), גם בסוף שבוע. גם אימוני ספורט וריקוד לא נפקדים מסדר יומו העמוס. העשרה ולמידה הם תחומים המהווים הזדמנות לחברות מערביות. לדוגמה, לימודי אנגלית - סינים רבים מתחילים ללמד את ילדם אנגלית כבר בגיל שנתיים. כמה חברות ישראליות המתמחות בלימודי אנגלית כשפה זרה כבר הרימו את הכפפה. שיעורים באנגלית הולכים מצוין עם הטרנד האחרון בשנחאי - במקום להעסיק מטפלות סיניות זולות, מעסיקים מטפלות מהפיליפינים כדי שהילדים יגדלו על ברכי השפה האנגלית.

כמו בכל תחום בשוק הסיני, גם כאן התחרות גדולה. חברות זרות צריכות להתחרות בחברות המקומיות, שמציעות את שירותיהן במחיר נמוך. ישראלים המבקשים להיכנס לתחום המוצרים לילדים בסין צריכים להתמקד בשיווק המדגיש ערכים בריאותיים ובטיחותיים, ואם יוסיפו ויציינו את תכונת "הטבעיות" או "האורגניות" למרכיבי המתכון - מובטחת להם הצלחה.

הכותבת היא יועצת בכירה בחברת YCHINA, המספקת שירותי קידום עסקים ושותפויות אסטרטגיות לחברות ישראליות בסין. לתגובות: yaele@ychina.co.il

הופיע גיליון דצמבר של מגזין TheMarker

להזמנות חייגו 1-700-700-250

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker