מגזין TheMarker |

האשה שלא מפחדת להתעמת עם איילת שקד

הכירו את הלוביסטים שמייצגים בכנסת אינטרס שלא דואגים לו מספיק: זה של הציבור

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לינור דויטש
לינור דויטש צילום: עופר וקנין
צבי זרחיה
צבי זרחיה

לובי 99 היא התארגנות חברתית המבקשת להיות לוביסטית של הציבור. נציגת הארגון בכנסת, לינור דויטש, מכירה את עבודת החקיקה והרגולציה מתקופתה כיועצת פרלמנטרית של ח"כ שי חרמש (קדימה), כמו גם את כל השטיקים והעסקות הנרקמות בין אנשי ההון והשלטון. היא מופיעה לישיבות הוועדות בכנסת, ולא מהססת להתווכח עם שרים וחברי כנסת למען האינטרס הציבורי. כך למשל, היא התעמתה עם שרת המשפטים איילת שקד, שניסתה לגרום לכך שלא יורחבו סמכויותיה של ועדת החקירה הפרלמנטרית לחקירת מתן האשראי לאליעזר פישמן.

בשם לובי 99 נאבקה דויטש גם נגד הסדר החוב של פישמן, שנפסל בסופו של דבר. כמו כן התנגדה להצעתה של שקד לצמצם את החקיקה הפרטית בכנסת. היא התריעה כי הגבלת החקיקה הפרטית תפגע בכנסת, וכי הדבר צריך להישקל רק כנגד הגברת הסמכות המשמעתית של הכנסת בפיקוח על הממשלה. לפי המסתמן, הגבלת החקיקה תתאפשר רק בתמורה להגברת הפיקוח הפרלמנטרי על הממשלה.

באמצעות הצעת חוק שהגיש יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (ליכוד), הצליחה דויטש לקדם תיקון לחוק הלוביסטים שמחייב אותם להירשם בבואם לוועדות הכנסת ולדווח את מי מלקוחותיהם הם מייצגים בדיון. כמו כן, בדיונים של ועדת הרפורמות על החוק להפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים, היא נאבקה מול עשרות הלוביסטים של הבנקים וחברות כרטיסי האשראי; ובדיוני ועדת הכספים בחוק ששינסקי 2 להעלאת התמלוגים ממשאבי ים המלח, פעלה דויטש למען האינטרס הציבורי מול נציגי החברה לישראל.

מאחורי הקלעים היא נפגשת עם חברי כנסת, מסבה את תשומת לבם לקשרים אסורים שבין הון לשלטון ומציעה להם רעיונות להצעת חוק. כך היא הצליחה ליצור שיתופי פעולה לא שגרתיים בין ח"כים ממפלגות שונות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker