גיליון ה–200 מגזין TheMarker |

הזיה בגן בפריז

התוכנית נראתה לי הזויה. מגזין כלכלי בישראל? מבוסס על אתר שזה עתה נולד? פונה לקהל יעד שרק עכשיו החל להתגבש לקהילה?

דב אלפון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גני לוקסמבורג, פריזצילום: Rdevany

הרצל הרהר בעלילה של "אלטנוילנד" בעת טיולים בגני הטיולרי בפריז. ז'ול ורן הגה את "שמונים יום מסביב לעולם" בפארק השכן, פאלה־רויאל. מערכת "הראלד טריביון" התכנסה לראשונה בפארק מונסו. היה רק פארק אחד עדיין פנוי אם כן, גני לוקסמבורג, ולשם הובלתי את איתן אבריאל ואת גיא רולניק שבאו למקום מושבי בפריז להציע לי להצטרף להרפתקה העיתונאית שלהם, TheMarker.

אינני זוכר את הפרטים המדויקים של ההצעה, אך אני בהחלט זוכר שהתוכנית נראתה לי הזויה. מגזין כלכלי בישראל? מבוסס על אתר שזה עתה נולד? פונה לקהל יעד שרק עכשיו החל להתגבש לקהילה? אבל זה היופי בפארקים פריזאיים, רעיונות הזויים נראים בהם לגמרי בני ביצוע.

מגזין TheMarker מהווה תחנה חשובה בשבילי כי הוא לימד אותי המון על העולם בכלל ועל ישראל בפרט. הרבה חברים נותרו לי מאז, ובראשם הבוס שלי גיא רולניק והסגן שלי שגיא חמץ; ומעל לכל, הוא אפשר לי התנסויות חופשיות ביצירה עיתונאית, שלא העזתי לחזור עליהן אחר כך. לא לגמרי ברור לי עד היום למה גיא לא פיטר אותי כבר אחרי הגיליון הראשון, שבשער שלו הופיעה כותרת שהיתה אז השערה פרועה. אבל כפי שרבים מהמטיילים בגנים פריזאיים יכולים להעיד, נבואות הזויות לפעמים מגשימות את עצמן.

דב אלפון היה עורכו הראשון של מגזין TheMarker, בשנים 2001–2003

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker