הסטארטאפים החמים בפודטק

קלירפארמה: תחליף בריא לתחליפי החלב

מיכל פלטי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל פלטי

קלירפארמה הוקמה ב־2011 על ידי ד"ר אשר שמואלביץ', רופא קרדיולוג, ד"ר להנדסה, שמאחוריו 14 אקזיטים של סטארטאפים בתחום המזון, שהקים ונמכרו בארצות הברית. לפני כשנתיים נהפכה פודלאב, חממה של חברות סטארטאפ בתחום המזון, למשקיעה הראשית בחברה, והיא השקיעה בה 3־4 מיליון דולר עד כה. בראש פודלאב עומדים מיכאל ואטין ונדב ברגר, נצר למשפחת תעשייני מזון.

ואטין, שהיה אנליסט מזון וקמעונאות בחברת בססח לפני שהצטרף לפודלאב, אומר כי "אוכלוסיית העולם גדלה, צריך להאכיל יותר פיות – ולהאכיל אותם היטב. לשם כך, צריך למצוא מקורות חדשים לחלבון ממקורות צמחיים. החלבון המוביל בתחום החלבונים מן הצומח כיום הוא חלבון סויה". ואולם, הסויה מכילה פיטו־אסטרוגנים, רכיב שנוי במחלקת שעלול לגרום לשינויים הורמונליים, גם בקרב ילדים.

חטיפים, פסטה וחלב מחומוס. לעומת 11 אלרגנים שונים שיש בסויה, בחומוס יש רק שנייםצילום: עופר וקנין

כדי להציע אלטרנטיבה לשימוש הנפוץ בסויה, בקלירפארמה ממצים חלבון מחומוס ומייצרים אבקת חלבון נייטרלית בטעמה, הנקייה מהאלרגנים והאסטרוגנים שמכילה הסויה. לעומת 11 אלרגנים שונים שיש בסויה, בחומוס יש רק שניים. החלבון המופק מהחומוס גם נטול טעמי לוואי המוכרים מהסויה. החברה פונה לשוק של רכיבי חלבון, שב־2020 צפוי להגיע להיקף של 39 מיליארד דולר; ולשוק של תחליפי החלב, שצפוי להגיע באותה שנה להיקף של 9 מיליארד דולר.

קלירפארמה מייצרת מוצרים המבוססים על חלבון החומוס, כמו משקאות בדמות חלב חומוס או חלב צמחוני, וכן בצק, פסטות וחטיפי אנרגיה. לדברי ואטין, "יש לנו כבר שיתופי פעולה בפיתוח בהולנד ובארצות הברית". הוא מוסיף כי הבצק המיוצר מחלבון החומוס הוא גם נטול גלוטן. בנוסף, עמלים בקלירפארמה על פיתוח היכולת לייצר חומרי גלם לתעשייה.

פעילות: מיצוי חלבון בחומוס וייצור מוצרים שונים הכוללים חלבון זה; מנכ"ל: אשר שמואלביץ'; שנת הקמה: 2011; עובדים: נדב ברגר, מיכאל ואטין, המייסד אשר שמואלביץ' וטכנולוגים של מזון המשמשים כעובדים חיצוניים ומעורבים בפיתוח מוצרים; הון שגויס: 3-4 מיליון שקל; סטטוס קליני: החברה כבר מייצרת מוצרי מזון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker