דיני חברים: רשת הקשרים של הילה גרסטל

הקשרים שנרקמו באולמות בתי המשפט ובחצרו של הרב פירר, "החוב" ליועץ המשפטי לשעבר יהודה וינשטיין: כל מה שצריך לדעת על השופטת בדימוס הילה גרסטל, שהיתה מועמדת לתפקיד היועמ"ש

שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה גרסטל נציבת ביקורת הפרקליטות. גיל: 60 מצב משפחתי: נשואה + 2 מקום מגורים: הרצליהצילום: מוטי מילרוד
שוקי שדה

(פורסם במקור בינואר 2016) כמעט שאין שבוע שבו שמה של השופטת (בדימוס) הילה גרסטל נפקד מהכותרות. באחרונה גרסטל, המכהנת כנציבת הביקורת על הפרקליטות, סופגת אש בשל דרישתה להטיל אחריות אישית על עורכי דין בשירות המדינה. מה שפחות ידוע על גרסטל הוא שבנוסף להיותה אחת הדמויות החזקות במערכת המשפטית, יש לה גם לא מעט קשרים שלא יזיקו לה במירוץ לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

גרסטל מונתה לשופטת בית המשפט השלום בתל אביב בשנת 1990. כעבור כשבע שנים מונתה לשופטת בית המשפט המחוזי, ובשנת 2007 נבחרה לתפקיד נשיאת בית המשפט במחוז מרכז. היא מקושרת לעורכי דין פרטיים בכירים וגם לשופטים.

עדכון, 20.2: חשד שלפיו ב-2015, בעיצומו של המרוץ לאיוש תפקיד היועץ המשפטי לממשלה, נפגש מקורב ראש הממשלה, ניר חפץ, עם אחד ממקורביה של הילה גרסטל, שהיתה בין המועמדים לתפקיד. על פי החשד חפץ שאל את מקורבה של גרסטל, אלי קמיר אם תמורת המינוי היא תהיה מוכנה להתחייב לסגור את החקירה נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו בתיק המעונות. על פי החשד קמיר פנה לגרסטל, שדחתה את ההצעה.

את מינויה לתפקיד נציבת הביקורת על הפרקליטות היא חייבת במידה רבה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אותו הכירה לפני כמה שנים דרך חבר משותף. גרסטל היא גם חברה טובה של רויטל סויד, חברת כנסת מהמחנה הציוני, שהיתה לפני כן עורכת דין פלילית בכירה. השתיים הכירו בפעילותן בלשכת עורכי הדין.

גרסטל מיודדת גם עם עורך הדין גיורא ארדינסט, שייצג בעבר לא מעט בכירים במגזר העסקי. קשר נוסף הוא עם עורך הדין יוסי בנקל, שייצג את דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר. ארדינסט ובנקל פגשו את גרסטל בשנות ה־80 כשהם ייצגו לקוחות משני עברי המתרס. מהמפגשים בבתי המשפט נשארה הידידות.

לגרסטל קשרים חמים גם עם חברי ילדות, כמו שופטת בית המשפט העליון, אסתר חיות, אותה הכירה בשכונת נווה עמל בהרצליה. את יו"ר חברת החשמל אלוף (מיל') יפתח רון־טל, הכירה בתנועת הנוער המחנות העולים. הקשר ביניהם התנתק, והתחדש אחרי שנפגשו אצל הרב אלימלך פירר, יו"ר עמותת עזרה למרפא. גרסטל הכירה את הרב פירר לפני כ־15 שנה, כשבאה להתייעץ אתו בעניין רפואי משפחתי. דרכו הכירה גרסטל את רון פרושאור, שגריר ישראל באו"ם לשעבר, ואת היועץ האסטרטגי אלי קמיר, המקורב לווינשטיין.

מכר נוסף של משפחת גרסטל הוא ניר למפרט, מנכ"ל מר תעשיות. ראובן גרטסל, בעלה של הילה ומנכ"ל חברת אוצר התיישבות היהודים מונה לדירקטור בדפי זהב, בזמן שלמפרט כיהן כמנכ"ל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker