מנכ"ל פנגו: כך חוללתי מהפכה בחניה - ואיך אני מאזן בין קריירה למשפחה

רועי אלבז, אחד מ-40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker: "כ-8 שנים אני מנהל את פנגו, ובכל שנה נדמה כאילו אני מנהל חברה אחרת לגמרי"

TheMarker Online
TheMarker Online

לפני כשמונה שנים מונה רועי אלבז לעובד הראשון של חברה חדשה בשם פנגו. מאז צמחה החברה מסטארט-אפ של שלושה עובדים וכמה אלפי לקוחות לחברה שחוללה מהפכה בתחום החניה. פנגו מעסיקה כיום 25 עובדים ו־80 נציגי שירות ומכירות – שמשרתים קהל של 1.3 מיליון לקוחות המזרימים לקופתה עשרות מיליוני שקלים מדי שנה,  

40 הצעירות והצעירים המבטיחים של ישראל - לחצו כאן לכתבה המלאה

רועי אלבז - 40 הצעירים המבטיחים

אלבז (36), שנבחר על ידי מגזין TheMarker לאחד מ-40 הצעירים המבטיחים בישראל, הוא יליד קרית מלאכי, מ"פ בגבעתי בשירות מילואים פעיל. אחרי שחרורו מצה"ל החל ללמוד היסטוריה באוניברסיטה העברית. את התואר השני עשה במינהל עסקים עם התמחות במימון באוניברסיטת בן גוריון, כשבמקביל עבד באינטל וכמנהל פרויקט חיסכון במים במילגם. הצלחת הפרויקט צדה את עיני מנהליו במילגם שהפקידו בידיו ב־2007 את בניית מערך הפיתוח והשיווק של שירות החניה הסלולרית פנגו. כשנה לאחר מכן חולל סטיב ג'ובס מהפכה עם השקת האייפון, ואלבז היה שם כדי להיכנס במהירות לעולם האפליקציות ולהוביל את המהלך המשמעותי שלימים יוליד בישראל את שוק שירותי החניה.  

"כשמונה שנים אני מנהל את פנגו, ובכל שנה נדמה כאילו אני מנהל חברה אחרת לגמרי", נוהג אלבז להתלוצץ על התמורות התכופות בענף.

גם בשנה החולפת הוא נדרש להתמודד עם משבר. לאחר תקופה של התכתשויות משפטיות נשבר השנה המונופול של פנגו במרכז השלטון המקומי – ואחיזתה בחניה המוסדרת של 45 רשויות מקומיות נפתחה לתחרות חופשית. אלבז נדרש להגיב במהירות לעידן של תחרות, לוותר על העמלה שגבתה פנגו במשך שנים עבור רישום החניה דרכה ולהציע מנועי צמיחה חדשים שיפצו על ההכנסה החסרה. כך החלה פנגו לחתום על שיתופי פעולה עם רשתות חניונים, תחנות דלק ומכוני שטיפה, להציע לציבור שירותי חילוץ ותזכורות בתשלום – ואף להיכנס לתחום הביטוח.

את קפיצת המדרגה הבאה יעשה אלבז כשישיק את האפליקציה החדשה של חיפושי החניה, שנמצאת בימים אלה בשלבי ניסוי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker