דמי קישוריות |

רשת הקשרים של מנכ"ל פלאפון היוצא

אחרי עשור בפלאפון, המנכ"ל 
גיל שרון מתמנה לנשיא החברה 
האם של סלקום, דסק"ש. 
חבילת הגלישה הכי משתלמת

שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוקי שדה

לגיל שרון, שמונה באחרונה למנכ"ל דסק"ש, יש קילומטרז' בענף הסלולר. הוא החל לעבוד כמשנה למנכ"ל בחברת פלאפון, כשהיתה עדיין בבעלות ממשלתית, בשנת 2001. מאז 2006 הוא משמש כמנכ"ל החברה, בתקופה הנחשבת למוצלחת, בעיקר על רקע הקשיים בענף כולו שנאלץ להסתגל לרפורמות של שר התקשורת לשעבר, משה כחלון. מי שנחשב למנטור שלו לאורך הקריירה הוא יעקב גלברד, שהביא אותו מחברת ברק לפלאפון, לתפקיד שאותו תפר במיוחד למידותיו. מאוחר יותר מונה שרון למנכ"ל פלאפון כאשר גלברד היה מנכ"ל החברה האם, בזק.

גיל שרון. קשרים רבים בעולם העסקים, ובמיוחד בשוק התקשורתצילום: עופר וקנין

שרון שרד שני חילופי בעלויות בקבוצת בזק – מהמדינה לידיה של קבוצת אייפקס־סבן, ומשם לידיו של בעל השליטה הנוכחי, שאול אלוביץ'. אלוביץ' נחשב למי שנתן גב רחב למנכ"ל שלו גם בנושאים שנויים במחלוקת, כמו המאבק הקשוח שניהל שרון מול ועד העובדים החדש שקם בפלאפון, שחבריו אף הפגינו מול ביתו ברמת אביב.

לשרון יש קשרים רבים בעולם העסקים, ובמיוחד בשוק התקשורת. דסק"ש, כידוע, היא החברה האם של סלקום, שהמנכ"ל שלה הוא ניר שטרן. שטרן הוא חבר טוב של שרון מימי העבודה המשותפת בפלאפון, ושרון אף קידם אותו לתפקיד המשנה למנכ"ל. מהימים בבזק שומר שרון על קשר עם אבי גבאי, לשעבר מנכ"ל החברה, וכיום השר לאיכות הסביבה מטעם מפלגת כולנו.

לשרון יש לא מעט קשרים שנרקמו הודות לפעילותו הפילנתרופית הענפה. רון לובש, מנהל־שותף בקרן מרקסטון, שכנע אותו לסייע לעמותת YRF שעסקה בחינוך ובינתיים מוזגה עם עמותה אחרת. שרון היה חבר בוועד המנהל של העמותה, שאף זכתה לתרומה מפלאפון. שרון מכהן גם כחבר הוועד המנהל של עמותת "חינוך לפסגות", שבראשה עומדת אשת העסקים שולה רקנאטי. רועי ורמוס, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, היה בעבר אחד מהתורמים לעמותה, ואף השתתף באירועים שלה. ורמוס מכיר את אשתו של שרון, חדווה, מהימים שבהן עבדה בפסגות. כיום היא מנהלת בית השקעות המתמחה בהשקעות עבור משפחות הון, שבו לה ולבעלה יש מניות.

צילום: תומר אפלבאום, ירון יצחקוב, ליאור מזרחי, אייל טואג, עופר וקנין, ניר קידר, מוטי קמחי, אמיל סלמן, דודו בכר ואוניברסיטת תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker