הרשת שלי

שי באב"ד: השומר החדש

אחרי שלא נכנס לכנסת יהפוך מנכ"ל משרד האוצר החדש לאחד האנשים החזקים במשק. המשימה: להילחם עבור הבוס

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שי באב"ד, המנכ"ל הנכנס של משרד האוצר, התחתן לפני קצת יותר מחודש, בגיל 38. הוא בחר לחגוג באירוע מצומצם והזמין 70 איש בלבד. ובכל זאת, אורח כבוד אחד היה שם – שר האוצר, משה כחלון, שמינה אותו השבוע לתפקיד מנכ"ל משרדו. הקשר בין השניים רב שנים והחל להתרקם בחיפה, שהיא הבסיס הפוליטי של כחלון והעיר שבה החל את הקריירה הפוליטית שלו.

כאשר כחלון היה יו"ר שדולת הספנות בכנסת וביקש לייצג את האינטרסים של חיפה הוא הכיר את באב"ד, שהיה מנהל בכיר בצים, שבשליטת משפחת עופר. מי שחיבר בין השניים היה מנדי זלצמן, מנכ"ל הנמל ואיש בעל קשרים בליכוד. כחלון ובאב"ד שמרו על קשרי ידידות מאז, וכאשר כחלון כיהן כשר התקשורת הוא הציע לבאב"ד להתמודד על תפקיד מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. באב"ד נבחר לתפקיד כשבמשרד התקשורת כיהן השר גלעד ארדן, אך מי שעמד בראש ועדת האיתור לתפקיד היה עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת, מקורבו של כחלון ומי שהיה ברשימת המייסדים של מפלגת כולנו.

בר טל המשיך להיות בקשר עם באב"ד גם לאחר שעזב את תפקיד מנכ"ל משרד התקשורת. באב"ד החזיק מעמד שנה וחצי בלבד ועזב את התפקיד לטובת מועמדות לכנסת ברשימת כולנו של כחלון, דבר שגרר ביקורת ציבורית. הוא כמעט הצליח להיבחר לכנסת, אך פספס במקום אחד – כשדורג במקום ה־11 ברשימת כולנו.

בתוכנית המנהלים מעוז, המיועדת למי שמבקש לפתח קריירה בתפקידים בכירים בשירות הציבורי, התוודע באב"ד ליואל זילברמן, מנכ"ל תנועת השומר החדש, שעוסקת במניעת גניבות חקלאיות בהתיישבות העובדת. בוועד המנהל של העמותה הכיר את יוסי אקרמן נשיא חברת אלביט לשעבר, את משקיע ההייטק הוותיק מייקל אייזנברג, שותף־מנהל בקרן אלף, ואת אלונה בר־און, מבעלי "גלובס". פעיל אחר בוועד הוא הפובליציסט יועז הנדל, לשעבר ראש מערך התקשורת במשרד ראש הממשלה המשרת עם באב"ד במילואים בשייטת.

צילום: עופר וקנין, אייל טואג, דודו בכר, חגי פריד, צבי אוסובסקי ורוני שיצר/ג'יני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker