ליגה לאומית |

הרשת של גליה מאור

מיהם החברים הטובים שיסייעו למנכ"לית בנק לאומי לשעבר להיחלץ מההשלכות של שערוריית העלמת המס של לקוחות הבנק?

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוקי שדה
שוקי שדה

, שהיתה מנכ"לית בנק לאומי במשך 17 שנה, בוודאי לא תיארה לעצמה שלאחר פרישתה היא תצטרך להתמודד עם מה שמסתמן כאחת משערוריות הענק בתולדות הבנקאות הישראלית — , שהתרחשה בתקופתה כמנהלת הבנק, ושבגינה נאלץ הבנק להפריש 1.8 מיליארד שקל. פרשה זו רק בראשיתה. תביעות אזרחיות כבר יוצאות לדרך, ולא יהיה מוגזם להעריך שתיפתח חקירה או בדיקה מעמיקה נגד מאור שהיתה מנכ"לית הבנק, ונגד איתן רף, היו"ר אז.  

מאור החלה את דרכה בבנק ישראל בגיל 20 כסטודנטית. היא עבדה בבנק המרכזי במשך יותר משני עשורים, ובתפקידה האחרון היתה המפקחת על הבנקים בעת משבר ויסות מניות הבנקים ב־1983. בבנק ישראל הכירה מאור את מי שנחשבת למקורבת אליה ביותר, עו"ד דליה טל, שותפה במשרד קנטור אלחנני טל. את טל פגשה מאור שוב בהמשך כשהגיעה לבנק לאומי. טל היתה במשך שנים יועצת משפטית חיצונית לבנק לאומי וחברת דירקטוריון הבנק. קשר אחר של מאור מתקופתה בבנק לאומי הוא עם זאב אבלס, כיום יו"ר בנק איגוד ולשעבר המפקח על הבנקים. 

בשנת 1991 עברה מאור לבנק לאומי, לתפקיד המשנה למנכ"ל, וכעבור ארבע שנים מונתה לתפקיד מנכ"לית הבנק. קשריה במשרד סומך חייקין, הנותן שירותים לבנק לאומי, הובילו אותה לבחור כעוזרת רואת חשבון צעירה שזה עתה התחילה לעבוד בפירמה היוקרתית - רקפת רוסק־עמינח. במשך השנים טיפחה אותה מאור במגוון תפקידים בבנק והכשירה אותה לתפקיד היורשת. מאז שפרשה הוזכר שמה של מאור בנוגע לכמה מינויים שלא יצאו אל הפועל. בין היתר הוזכרה כמועמדת לכהן כיו"ר תנובה, הצעה שקיבלה מזהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס ושותפה בחברה. כיום מאור מכהנת כדירקטורית בחברות טבע ושטראוס.  

צילום: תומר אפלבאום, אייל טואג, רמי זרניגר, מורג ביטון, ניר קידר, עופר וקנין, דודו בכר, מוטי קמחי

                      מאור גם מיודדת עם יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק. בעלה, איש המחשבים יהושע מאור (בעבר היה מנכ"ל יבמ ישראל), הועסק בעבר באחת מהחברות בנות של קבוצת דלק. בתקופה זו היא פסלה את עצמה מלעסוק בעניינים הקשורים לקבוצת דלק. מאור ובעלה אף היו אורחים בחתונה של בנו של תשובה, אלעד, שנערכה ביער בן שמן ב־2011. 

הכתבה מתפרסמת גם באפליקציה של מגזין TheMarker

ב או ב מבוססי אנדרואיד

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker