הערכת שווי

החשבונית: כ-15 מיליון שקל מאי.די.בי בעשור

על פי ההערכות רני רהב השתכר כ-40 מיליון שקל בעשור האחרון מבנק הפועלים, אי.די.בי והחברה לישראל. רהב בתגובה: "אם זו היתה אמת - הייתי כבר מבלה מזמן על אי בודד באיי מרשל"

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עלות השירות של רני רהב נעה בין אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים בחודש – כסף שלרוב לא יוצא רק מכיסו של הטייקון שרהב מייצג, אלא מהחברה הציבורית שבה הוא שולט.

בדיקת מגזין TheMarker מגלה כי בנק הפועלים שבשליטת שרי אריסון, שהיה לקוח של רהב במשך יותר מעשור, שילם לו יותר ממיליון שקל בשנה. אי.די.בי על חברותיה שילמה לו כ־1.5 מיליון שקל בשנה (כ־15 מיליון שקל בעשור), ואילו החברה לישראל שבשליטת עידן עופר, על חברות הבנות שלה, שילמו 1־2 מיליון שקל בשנה. כך, רק משלוש החברות הגדולות ביותר שנמנו עם לקוחותיו הרוויח משרדו של רהב במשך עשור כ־40 מיליון שקל. יש גם לקוחות שמשלמים הרבה פחות. רשת הקונדיטוריות רולדין, למשל, משלמת לרהב על פי הערכות כ־15 אלף דולר בשנה בלבד.

“רן רהב תקשורת” היא חברה פרטית שלא חייבת בדיווחים רשמיים. שניים ממתחריו של רהב העריכו את נפח פעילות משרדו, תוך הנחה שמספר לקוחותיו הוא כ־150. מהערכות אלה, ובהנחה שריטיינר ממוצע ליחצ”ן בגודלו של רהב שווה כ־12 אלף שקל בחודש (כאשר אין מדובר בחברת ענק מסוג בנק או חברת אחזקות של טייקונים), עולה כי הכנסות המשרד מגיעות לכ־2 מיליון שקל בחודש, שהם כ־24 מיליון שקל בשנה. המשרד עתיר ההוצאות של רהב מותיר לו על פי הערכות בתעשייה שולי רווח של כ־25%, כך שהרווח השנתי מסתכם ב־5־3 מיליון שקל.

“לצערי המידע שנמצא בידיכם הוא שקרי מיסודו”, אומר רהב בתגובה לדברים האלה. “אם זו היתה אמת - הייתי כבר מבלה מזמן על אי בודד בשרשרת האיים של איי מרשל ויוצא לפנסיה מוקדמת. מעולם לא התביישתי במה שהרווחתי”.

הכתבה מתפרסמת בגיליון ינואר של מגזין TheMarker

למנוי למגזין, חייגו: 5200*

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker