בנקים

דביר ממשיך לחייך

תחום הבנקאות כולו נהנה מאפקט הפוסט־מחאה ורושם עלייה במדד ההמלצה, אבל בנק אוצר החייל ובנק הפועלים אינם שותפים למגמה

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והטורים במגזין ישירות לפייסבוק שלכם

מזרחי טפחות הוא הבנק הרביעי בגודלו בישראל, ועל פי שביעות רצונם של לקוחותיו, כפי שהיא מתבטאת בסקר, הוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה. שיעור הממליצים שלו שני רק לזה של בנק יהב שבבעלותו - הבנק של עובדי המדינה לשעבר, שבשנים האחרונות עושה מאמצים להתרחב לכלל האוכלוסייה. נראה כי האסטרטגיה השיווקית שנוקט בשנים האחרונות מזרחי־טפחות, ושמבליטה את זכות הבחירה של הלקוחות ואת יכולתם לעבור מבנק לבנק (מה שבעבר נתפס כמשימה בלתי אפשרית), נושאת פרי, ואולי אפשר לקשור את העלייה בשביעות הרצון של לקוחות מזרחי טפחות גם למהלך הבנקאות ה"היברידית", שעיקרו שיפור במידת הזמינות של הבנקאי האישי במייל או בטלפון.

בעוד תחום הבנקאות כולו נהנה מאפקט הפוסט־מחאה ורושם עלייה במדד ההמלצה, בולטים בנק אוצר החייל ובנק הפועלים בכך שאינם שותפים למגמה. שיעור הממליצים על בנק אוצר החייל, הכוכב של המדד ב־2011, נמצא השנה דווקא במגמת ירידה, ואילו בנק הפועלים, שבשנה שעברה מדד ההמלצה שלו לא השתנה, נותר ללא שינוי גם הפעם.

מדד הממליצים לבנקים. לחצו להגדלה

המתחרה המרכזי של בנק הפועלים, בנק לאומי, דווקא מזנק ופותח פער. בלאומי החלו בשנה האחרונה במהלך של מתיחת פנים בסניפים, ובמסגרתו הוסיף הבנק בחלק מהסניפים מערך המסייע ללקוחות לבצע פעולות במכונות האוטומטיות. ייתכן שהשיפור בשביעות הרצון נובע גם מהמהלך הזה.

בקרב על הלקוח הפרטי, שאותו סימנו השנה הבנקים הגדולים כמרכזי, יש לבנק לאומי יתרון על פני בנק הפועלים, ואולם מזרחי־טפחות נהנה מהאפשרות לזנב בשניהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום