100 המשפיעים 2012

מקום 12: כך נראה דור ללא עתיד

ליאת בירון, בעלת תואר ראשון בתקשורת: "אי אפשר להתקיים ככה. אני מפחדת להקים משפחה כשהחרב הזאת מרחפת מעל הראש שלי. אנשים בגיל שלי מאוד פסימיים ומדברים על לעזוב"

אשר שכטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשר שכטר

 "אין לך באמת תחושה של יציבות. אין לך שום דבר. אתה מסיים תואר ולוקחים אותך כפרילנסר, בשכר רעב של 5,000 שקל. דברים מגוחכים כאלה. אתה הולך ומשיג תואר, עושה הכל לפי הספר, לומד קשה וממלצר (כל תקופת התואר עבדתי לפחות בשתי עבודות, ובתקופות מסוימות ביותר משתיים), ומנסה להחזיק. אתה נאלץ להישאר במרכז, כי בפריפריה המצב אפילו יותר גרוע, ונתמך על ידי ההורים אם יש לך מזל. לא לכולם יש

ליאת בירון, בוגרת תואר ראשון בתקשורתצילום: יובל טבול


"לי יש מזל, ואני אומרת מזל על אף שאני אדם עצמאי. הרבה מאלה שלמדו איתי עשו הסבה מקצועית או עדיין ממלצרים. גם אני נכנסתי לשוק, ראיתי את המצב והבנתי כמה קשה למצוא עבודה. מעולם לא חשבתי שאסיים תואר ועדיין אתקשה להסתדר בלי ההורים, ואני רואה שגם החברים שלי לא יכולים להסתדר בלי ההורים שלהם. כשהורינו היו בגיל שלנו הם כבר עמדו על הרגליים, ואילו אנחנו דור שעדיין שאין לו שום יציבות, שלא יכול לקנות בית ואפילו לא אוטו, והעסק לא הולך ונהיה יותר מבטיח.

"אי אפשר להתקיים ככה. אני מפחדת להקים משפחה כשהחרב הזאת מרחפת מעל הראש שלי. זה מה שהביא אותי למחאה: הרגשתי לבד בתוך זה, וראיתי שעוד ועוד אנשים בגיל שלי מאוד פסימיים ומדברים על לעזוב. גם לי היו מחשבות כאלה, של ללכת למקום אחר שבו אולי יהיה יותר קל. בסופו של דבר נתב"ג קרוב, והדרך החוצה לפעמים נראית כמו המוצא היחיד. בסוף הבנתי שאין מקום אחר בשבילי, והחלטתי שאעשה כל מה שאני יכולה כדי שהמדינה הזאת תהיה מקום שראוי לגור בו, עם ביטחון אישי ותעסוקתי, ובלי ההרגשה הזאת שאתה לא יודע מה יהיה".

הדירוג המלא מתפרסם בגיליון ספטמבר של מגזין TheMarker

לקבלת גיליון הכרות חינם חייגו 1-700-700-250

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker